göz çizdirme vs mercek taktirma

Merhabalar. 3.5 numara göz ve gözlük/lens bağımlılığı artık hayat kalitemi cok düşürüyor. Elbette buradan medikal bir karar verecek değilim fakat insanların deneyimlerini öğrenmek istiyorum. Etrafinizda mercek taktıranlar özellikle, memnun mu? Çünkü lazerle göz cizdirmede ileride yine bozulma olabiliyormuş. Tecrübelerinizi aktarirsaniz sevinirim

Mercek taktıran kimseyi duymadım bir lazerli olarak, hatta siz sorana kadar eski, konunun ilk dönemlerine ait, bitmiş bir teknoloji sanıyordum.

edit: Akıllı mercek falan varmış, ben geri kalmışım. Ama yine de hiç taktıran duymadım hiçbir yerde ya da online ortamda.
  • whoosie  (22.11.21 21:37:49 ~ 21:38:58)
Mercek taktırma dediğiniz şey göz içine implante edilen, trifokal katarakt veya keratokonus lensleri olsa gerek. Bu lensler sizin gözlüğünüzün veya laserin alternatifi değil, tamamen farklı bir hasta grubuna yönelik.

  • curukturpkokusu  (22.11.21 21:54:07)
Mercekleri ben de katarakt için diye biliyorum. Çevremde de babam dahil yaptıran çok var.

Ben de lazerspor olarak çok memnunum. Çizdirdiğim güne kurban olayım : D
  • invictae  (23.11.21 09:59:01)