[]

İngilizce konuşulan ülkelerin neşet ertaşı, erkan oğuru, cengiz özkanı kim?

İngilizce müzik dinleyerek ingilizcemi geliştirmke istiyorum ama aynı zamanda dinlediğim müzikler de kaliteli olsun istiyorum.
saydığım isimlerin muadili diyebileceğimiz isimler var mı, amerikada ingilterede vs. ? 
bruce springsteen


  • ensar  (22.11.21 15:40:17) 
Bob Dylan diyorum ama diğer yandan da ekliyorum; şarkı dinleyerek İngilizcenizi geliştirmeniz zor. Zira şarkı dediğiniz şey çoğunlukla günlük hayatta geçmeyen, alegorili, göndermeli, kültürel bağlantılar barındıran bir dil kullanıyor.


  • salihdt  (22.11.21 16:14:27) 
Bob Dylan.

Sarki dinleyerek yuzlerce kelime bile ogrenebilirsin. Sozleri takip et ve sarkiya eslik et, telaffuzun acayip gelisir.
  • baldur2  (22.11.21 16:30:33) 
Yukarıdakilere Neil Young, Johnny Cash, Son House ve The Irish Rovers'ı da eklemek isterim.

Edit: Leonard Cohen
  • rahip janick  (22.11.21 16:46:38 ~ 16:48:58) 
Ingilizce gelistirmek derken... Zaten Erkan Ogur sarki soylemiyor ki. Onun eslenigi enstrumantal muzik yapan bir caz muzisyeni olurdu.


  • hot potato  (22.11.21 17:29:07) 
ingiliz kültür derneğinde beatles ile tense'leri öğretiyorlardı.


  • halanne  (22.11.21 19:19:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.