Meditasyon

Headspace'in rehberli meditasyonlarına Basics'ten başladım. 3 aydır meditasyon yapıyorum. Meditasyon sırasında hiçbir sorun yaşamadım, meditasyon sonrası kendimi rahatlamış hissediyorum ve daha kolay odaklanıyorum ama meditasyon yaptığım günler çok sinirli ve gergin oluyorum. En ufak şeye ani ve sert tepkiler veriyorum. Ateşe benzin dökülmüş gibi bir anda harlıyorum.
Forumlarda araştırdım, aynısını yaşayan olmuş. Meditasyona devam ettim ve geçti demişler. Siz meditasyon yapmaya başladıktan sonra böyle bir şey yaşadınız mı, ne kadar zamanda geçti?

(bkz: oysa yoğurtlu sosun içimi ferahlatması gerekiyordu)

ben yaşamadım böyle bir durum. hatta öfke çıkarken kendini belli edebilen bir duygu ve meditasyonu rutin haline getirdikten sonra çıkarken fark ettiğimden daha ılımlı tepkiler veriyorum genelde. ama tabii bazen tahammül sınırımın çok esnek olmadığı günlerde patlayabiliyorum ama meditasyon yaptığım günlerde spesifik olarak başıma gelen bir durum olmadı.

  • ruh i tibbiye  (21.11.21 16:42:48)
bende hiç olmadı ama bazı kişilerde öyle olabiliyor. kimin nası duygularıyla yüzleşip onları boşalttığıyla alakalı bu biraz. algıların daha açık odluğu için çeşitli hassasiyetler oluşabilir. ama senin de okuduğun gibi düzenli yapmaya devam ettikçe bu gibi duygularla nasıl başetmen gerektiğini daha iyi oturtursun.

  • e mice  (21.11.21 17:45:09)
Normalde seni rahatsiz edecek cevresel etmenlerin ustesinden simdiye kadar onlari gormezden gelerek geldiysen, bu etmenlerin daha cok farkinda olmak seni sinirlendirebilir. Bunlarin ustesinden gelmenin baska yollari da oldugu icin devam etmekle duzelebilir diye dusunuyorum ben de.

  • dunal  (21.11.21 22:24:30)