[]

bir kişinin public olmayan şahsi mail'ine ileti göndermek suç mudur?

yani bu kişinin mail adresi kesin şudur deyip de olabilir, birinden öğrenerek de olabilir vs. bu kişiye içeriğinde herhangi bir suç olmayan bir mail göndermek kvkk kapsamında suc olur mu?

edit: mail bilgisi publicmiş bu arada bir yerde buldum contactout.com diye bir sitede


 
contactout'tan bulmanız onu halka açık bilgi yapmıyor.


  • kaptankedi  (21.11.21 16:28:48) 
Public olma maksadı kvkk açısından önemlidir. Yani adam neden açık olarak mailini paylaşmış? Her isteyen mail atsın diye mi?


  • kisa  (21.11.21 16:54:08) 
mail göndermek neden suç olsun? mail adresi kişisel veri değil ki?
mail içeriğinde suç öğesi varsa onu bilemem.

  • roket adam  (21.11.21 17:07:45) 
Mail kisisel veri olarak geciyor. Icerik reklam pazarlama degil yani diyelim ki sa naber nasilsin yazip yolladim sadece.


  • floydian  (21.11.21 17:12:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.