[]

Facebook Protect- security@facebookmail.com'tan gelen Mailler

Selamlar,

Hem iş hem özel mailime hesabımın 27 Kasım'a kadar kilitlenmesini istemiyorsam Facebook Protect'i aktive etmem gerektiği gibi birer mail aldım. Araştırdığımda kimisi facebookmail domaini resmi ve güvenli derken kimisi de scam demiş.

Siz de aldınız mı benzer mailler? Pnishing mi dersiniz?

Teşekkürler

 
Bence maili sal, facebooka girdiğinde konu ile alakalı bildirim varsa ya da facebook üzerinden ilerleyebildiğin bi ayar linki varsa o durumda dikkate alırdım. Diğer türlü maile falan tıklamazdım


  • zimbirik  (20.11.21 16:00:48) 
Facebook protect çok takipçili ya da ünlü hesapları için geliyormuş genelde, 2fa harici bir yöntem. Şurada söylediğine göre fb içinde bildirim olması lazım, bildirim yoksa buna geçmen gerektiğine dair; scam'dir.

m.facebook.com
  • Bruce  (20.11.21 16:09:01) 
Teşekkürler :) Ünlü falan değilim tabii:) Şirket hesabı var hesaba bağlı muhtemelen ondan. Çok teşekkürler


  • dreamnesiac  (20.11.21 17:23:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.