[]

dolar alımla ilgili birkaç soru

selamlar. herkesin dolara abandığı bu çetin günlerde şunu merak ediyorum: herkes fiziki dolar alma, binance'tan al diyor da, nasıl bugün 100 dolar üstüne kimlik şartı getirildiyse binance.tr'de de adresine kadar detaylı bir sürü bilgi girmen gerektiğinden, devletin dövizine çökmesi için aynı oranda risk taşımıyor mu? bir de yurtiçi piyasaya girmeyin deniyor da, binance yazınca direkt binance.tr çıkıyor, tor browser ile binance.com'u açmaya çalıştığımda binance.com bu browser'ı desteklemiyor diyor, o yüzden binance.com hesabı açamadım, binance.tr yi de açmadım adres tc istiyor diye. Siz yurtdışı piyasa olarak hangi siteyi ve nasıl kullanıyorsunuz? Vpn kullanmak gerekiyor herhalde?
Bir de fiziki dolar almak istesek en az kayıplısı bankadan mı, kuyumcudan mı yoksa döviz bürosundan mı olur? İstanbulda Tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? Bugün 99 dolar almaya çalışan oldu mu, oluyor mu? :)) 
Devletin dövizine çökme ihtimali yüzde 0. Bu kadar kasmana gerek yok.


  • roket adam  (19.11.21 00:27:25) 
binance globale normal olarak girersin. tor'a vpn'ye falan gerek yok. binancetrden hesap aç ve binance globale bağla. bu sayede komisyonsuz para aktarabilirsin. devlet paraya çökmez öyle bir durum olursa soğuk cüzdana çekersin.


  • xrated  (19.11.21 01:06:39) 
Binance TR'de hesap aç, kimlik doğrula, TL gönder. Onu busd'ye çevir (usdt alma)
Istersen Binance Global'e hiçbir komisyon ödemeden transfer edebiliyorsun tek tık ile.

  • lappuntamento  (19.11.21 02:22:56) 
Devletin dövizine çökmesi demek Türkiye Cumhuriyeti devletinin fiilen bitmiş olması demek, öyle bir şey olursa son düşüneceğin şey zaten cebindeki dolar olur, sağdan soldan duyduğunuz şeylerle gaza gelmeyin.


  • solo  (19.11.21 10:20:58) 
TR'de bankadaki dolarlara el konulmasi cok ihtimal dahilinde degil ama bankadan gunde x dolar cekebilirsin tarzi bir noktaya gelme ihtimalimiz var. O da efektif olarak el koymaya yakin bir durum.


  • cleric  (19.11.21 12:37:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.