41-42 MH/s ne kazandırır?

nicehash ile kazıyorum laptopta. 3070 ekran kartı var.

MH sabit kalsa da günlük kazanç sürekli değişiyor 2 eurodan 4 euroya kadar. neden bu kadar oynak acaba? nasıl ölçüm yapabilirim? nasıl artırabilirim sizce?

hatta sitesindeki değerler:

GeForce RTX 3070 Laptop GPU
DaggerHashimoto: 42.91 MH/s
Status
Mining
Temp.
83ºC
VRAM T.
81ºC
Load
100%
MemCtrl Load
100%
Fan
- -
Power
93W
Efficiency
  • redredred  (18.11.21 18:09:15)
3070 60 mh kazar. 1500tl yaklaşık aylık

  • fatalsoul  (18.11.21 18:46:42)
olmuyor işte. 42-43 ü geçemiyorum.

nasıl artırabilirim?
  • redredred  (18.11.21 19:41:29)
3070 laptop serisi 80-125w aralığında olabiliyor. bu üreticiye göre değişebiliyor. örneğin ilk attığın kısımda 93w'lık bir 3070 kullanılmış. daha pahalı modellerde bu watt 125'e kadar çıkabiliyor. aynı gpu olmasına rağmen yaklaşık %20-30 daha fazla performans demek.

www.notebookcheck.net

3070 varsa eğer laptopta muhtemelen oyun serisi bir laptop. bu laptoplarda performans ve dengeli diye farklı modlar var, markasına göre farklı yazılımlarla bunu yönetebiliyorsun.

örneğin hp için konuşuyorum şu şekilde:
www.hizliresim.com

bu kartı kullanan her laptopta benzer bir yazılım vardır. atıyorum eğer laptopta 100w'lık bir 3070 kullanıldıysa, performans modunda çok daha gürültülü çalışarak 100w çekiyor. dengeli modda ise fanı sınırladığı için ısı arttığı anda gücü 70-80w aralığına düşürüyor. ciddi oranda performans kaybedebiliyorsun.

özetle, dediğim şekilde yazılım varsa indir, laptobu performans moduna ayarla. bu şekilde sendeki 3070 ile ulaşabileceğin limite ulaşabilirsin.
  • sarahkerrigan  (18.11.21 20:40:54)
24 saatte elektrik faturasindan bagimsiz an itibariyle 2,5 dolar kadar kazar.

  • bana kedicik derdi  (18.11.21 22:03:33)
Ekran kartın lhr'dir. Yani kısıtlanmış versiyon. Şuan max. %70 kapasite kazabilirsin.

  • onepointzero  (18.11.21 22:42:39)
@onepointzero laptop gpu'larda LHR yok. mh/s degerinin dusuk olmasinin sebebi sarahkerrigan'in da belirttigi gibi guc kullanimlarinin kisitlanmis olmasi. RTX 3080/70 Desktop GPU'da aldiginiz oyun/kazim performansini ne yaparsaniz yapin Laptop GPU'larda (mobile GPU olarak da gecer) alamazsiniz.

@redredred kartinizi OC ederseniz bir miktar daha artabilir, MSI afterburner ile deneyin.
Gunluk kazancin surekli degismesinin bir cok sebebi olabilir:

1. coin'in degerinin sabit olmamasi (dogru degeri almak icin FIAT'a degil, gunluk kazdiginiz coin miktarina bakmalisiniz)
2. kazim yaptiginiz havuzdaki madenci sayisinin ve kazim gucunun artmasi, dolayisi ile payinizin dusmesi,
3.cihazinizin isisinin artip thermal throttling sebebi ile performans dusurmesi ve sabit hizda kazim yapamamasi
  • bollocks44  (18.11.21 23:43:30 ~ 23:46:08)