Yeni laptop ekranında ışık sızması

Yeni bir ThinkPad aldım ama ekranda ışık sızması var. Siyah ekranda belli sadece. Sorun etmeli miyim?
Görseller eklendi:
ibb.co

Fotoğrafını çekip atabilir misin?

  • himmet dayi  (18.11.21 16:22:51)
Gündüz kullanımda da belli oluyorsa, rahatsız edici düzeydeyse gönder değişime ama yeni gelende de olabilir panel işi şans işi.

Benim aldığım monitörde de var mesela (ips) ama odada hiç ışık yokken ve sahne simsiyahken belli oluyor. Günlük kullanımda hiç rahatsız etmiyor kullanıyorum değiştimeye üşendim, belki yeni gelende daha beter olacak diye.
  • chicha_v2  (18.11.21 17:24:45)
ben sorun ederdim gözüm takılır durur durmadan. garanti varsa tabiki götğr dünya parası aletler artık.

  • jamswety  (18.11.21 17:35:02)
O modelde kronik sorun. Çok şikayet var diye almadım

  • OrangeYellow  (18.11.21 17:48:22)
huawei matebook serisinde de var. 2k ekranlı 14 inch olanı aldım senin fotoğraflarındaki kadardı aşağı yukarı ama 2 yerden sızdığı için daha kötü gibiydi. gece karanlık ve siyah ekranda çok sırıtıyordu. ertesi gün götürüp değişim talebinde bulundum yenisini aldım. onda da var ama çok daha az. ilk gün biraz dert ettim sonra sallamadım pek.

bu seriler aşırı ince kasa ve yüksek çözünürlüklü ledler olduğundan mütevellit böyle sorunlarla karşılaşmak çok olası. ben de bunu bilerek satın almıştım hatta gülerek ışık sızması çok fazlaysa yarın gelirim hehe demiştim.

ek olarak fotoğrafta aşırı fazla görünür. kendin karanlık ortam da siyah yoğunluklu video vs açıp kendin yorumla bence. şansın varsa şansını deneyip değiştir istersen
  • avatar is back  (18.11.21 17:56:56)