Son 6 ayda Shengen aldınız mı ?

Aldıysanız sevgili okurlar kaç günde geldi vize ?
multiple mı kaç gün ya da yıllık ? ve
hangi ülke ne kadar verdi ?
tişkiler.

bugun basvurdum. gelince yazarim. is arkadasim yeni aldi business visa. 6 aylik vermisler.

  • dokunmakalbime  (18.11.21 15:17:15)
Sabah belli oldu benim. Istanbul vfs global’den gecen persembe basvurmustum; Fransa 30 gun kalisli 3 aylik turistik vize vermisler.
Alacaklari olsun :(

  • nefertarii  (18.11.21 15:23:03)
Ben değil ama babam geçen ay almıştı İsviçre'den aile ziyareti vizesi.

Toplamda 5 gün gibi bir sürede vizeyi vermişlerdi, 5 yıllık multi.
  • deveyidiken  (18.11.21 16:05:01)
@deveyidiken 5 yıllık isviçreden vize almak.. Peki mesela babanızın uçağı falan mı var ? :) merak ettim extra bir durum var mı vize başvurusunda ?

  • denizmaniaherif  (18.11.21 16:18:39)
Hayır :)

Oradan dönmüş olmamız da bir etken olabilir ama teyzem İsviçre vatandaşı olduğundan, onun gönderdiği davetiye ile alıyoruz. Mesela benim de 3 yıllık olacak vizem büyük ihtimal. (Önümüzdeki ay başvuracağım ben de)

Sürekli İsviçre'den başvurduğumuzdan 1-2-3 yıl diye arttıra arttıra veriyorlar.
  • deveyidiken  (18.11.21 16:38:46)
Var mı bu aralar Shengen alan ? İnternette de çok söylenti var artık pek kolay vermiyorlar diye :/ Almanya için 2. haftaya girdim hala gelmedi bakalım hayırlısı.

  • denizmaniaherif  (23.11.21 10:20:22)
gecen hafta macaritandan aldim 4 yillik verdiler.

  • dokunmakalbime  (01.12.21 14:25:12)
Bizim arkadaş benden 1 hafta önce almanyaya başvurmuştu 90 günlük multiple 1 sürelik verdiler. Neyse içime bir umut düştü yavaştan.. Bakalım haftaya gelir muhtemelen..

  • denizmaniaherif  (01.12.21 17:07:15)