mavi ve kırmızı antifiriz

bendeki mavi renk arabanın kaputu kaldırınca gördüğüm. ama kırmızı daha iyi imiş. ve tüm radyatörün antifiriz ile doldurulması daha imiş. değiştirmeye gerek var mı. lokasyon istanbul. ölçtürdüm -25 30 civarı dediler.

Öyle imişlerle olmuyor bu işler.

Değişmesi normalde gerekmez.
Renk ne ise ondan eklemek lazım.
Ağzına kadar doldurulması ise hata olur.
Yanda bu sıvı için sınır seviye gösterge ok /işareti bulunur.
Bu sınır seviyeden daha yukarı suyu haznenin ağzına kadar dolduran arkadaştan geçen gördük.
Aracı park ettikten sonra araç altına su sızmaya başladı.

Arabada ağza kadar ya da ona yakın doldurulacak tek ye bildiğim kadarıyla yakıt deposudur.
  • Erva  (18.11.21 11:17:42)
Birbirinden farklı ürünler, o yüzden farklı renklendiriliyorlar, karıştırılmasın diye.

-25/30 çıktıysa kurcalamayın, Erzurum ya da Kars'da yaşamıyorsanız sorun yok.

Tüm radyatörün antifiriz ile doldurulması kim söylediyse ilişkinizi kesin.
  • John Bloor  (18.11.21 11:56:46)
radyatöre su eklemeden konulan hazır antifriz diye geçiyor. su ilavesi yapmadan kullanın yazıyor üstünde.

  • feel the blanks  (19.11.21 09:13:39)