Windows 11

bilgisayar uyarı verdi. Güncelleyeyim mi? alışması kolay mı?
(2'si bir arada dokunmatik laptop, i7, ssd)

Ben olsam anında güncellerdim. Ama benim makine desteklemiyor.

Hiç kullanmadım ama aslında windows 11, 10'un majör güncellenmiş hali. Hatta ismi bile 11 olmayacaktı, 10'un üzerine güncellemelerle devam edecekti de sonradan fikir değiştirdiler. Özetle; alışmak zor olmaz.
  • himmet dayi  (17.11.21 23:05:53 ~ 23:06:15)
Ben olsam güncellemez, oturması için en az 1 sene beklerdim. hala çok yeni ve bir süre daha yamanıp duracak.

  • Bruce  (17.11.21 23:07:56)
Ben yükledim. 10'dan çok farkı yok. Olumlu ya da olumsuz bir şey yok

  • OrangeYellow  (17.11.21 23:10:24)
Güncellemeyin.
Eskisi ile yaptığınız işlemlerin aynısını yapacaksınız sonuçta. Her güncelleme sisteme yüktür.

Eğer görüntü ve kullanım olarak alışmaktan diyorsanız bazı uygulamalar ile sadece win11 teması kurulabilir.
  • Erva  (17.11.21 23:23:54)
hala windows 7 kullanan biri olarak beklerdim.

ama win10 ile win11 arasında çok fark yok aslında, en fazla 1 sene beklerdim win10 kullanıyor olsaydım.
  • kim bilir  (18.11.21 00:29:51)
Ben 11'e geçeli bir ay olmuştur sanırım. Hemen alıştım makyajlı windows 10 resmen. Pek bir fark yok.
Ek: benim alet de dokunmatik, dokunmatikte de herhangi bir sorun yok.

  • lappuntamento  (18.11.21 01:54:59 ~ 01:56:17)
Windows 11 ile 10 arasinda ciddi bir fark yok. Benim gozlemledigim seyler:
1. Bazi ufak buglar var, ama kullanimi etkilemiyor.
2. Taskbar en buyuk degisikligin gorundugu yer. Orada benim icin en ciddi sorunlar:
2.1. Bir programdan 2 tane aciksa "combined" (birlesik?) olarak cikiyor, kolaylikla bir app'den digerine 1 clickle gecemiyorsun.
2.2. Saat'te saniye yok. Hatta hic bir yerde yok saniye
2.3. Taskbar sadece ekranin altinda cikiyor.
3. Penceleri yerlestirme ozellikleri guzellestirilmis.
4. Multi monitor daha iyi gibi geldi.
5. Bence genel olarak Windows 10'dan biraz daha beefy bir bilgisayar gerektiriyor.
6. Muhtemelen degildir ama Google Chrome bazi sitelerde cok daha kotu calisiyor. Belki site'dendir. Emin degilim.
7. Oyunlarda vs performans sorunu gormedim.
8. Biraz hackleyerek Android app'lerini calistirabiliyorsun. Bu ozellikle cok android app'i kullanan birisi icin super ozellik.
  • compumaster  (18.11.21 02:08:53)