[]

Kriptopara Balina Transferlerini Nasıl Okumak Lazım?

Whale alert diye bir twitter adresi var mesela balinaların yaptığı kriptopara Transferlerini yazıyor çetelesini tutuyor. Diyor mesela 300 btc (180m usd) binance to unknown wallet. Buradaki unknown wallet dediği özel cüzdan sanırım(cold wallet). Peki bunun anlamı ne? Bir balina neden parasını böyle transfer eder? Markete etkisi olumlu olumsuz vs nasıl okumak gerek?
 
Markete olumsuz bir etkisi olmaz bilakis arz düştüğü için fiyata olumlu etki eder.

Balina neden böyle yapar? Çünkü bu en güvenli muhafaza yöntemi.
  • Zaman Tamircisi  (17.11.21 11:11:40) 
Balinalar sanki bilmiyor her hareketlerinin takip edildiğini. Bu transferlerin bir anlamı yok. 19 Mayıs öncesi de boş boş onchain analizleri yapılıyordu. Gördük sonra nasıl bütün açık pozisyonlar harcandı.


  • zoghurt  (17.11.21 13:19:21) 
Bir balina yüksek miktarda binance veya bir diğer borsaya giriyorsa muhtemelen emir patlatmaya giriyordur. kazancını alıp tekrar cold wallet'a geri çeker.


  • Northern Mariner  (17.11.21 15:10:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.