Avukat dava ücreti

bir dava konusu olduğunda size dava açılsın ya da siz açın farketmez avukat sizden bir dava ücreti talep ediyor ve bunu ödüyorsunuz
Dava lehinize sonuçlandığında karşı taraftan yine ekstra ücret alıyor ama siz odedinizi alamıyorsunuz.bu durumda hukukî olarak hak aramanızda biraz daha zorlaşıyor.Sizce de bu işte bir yanlışlık yok mu?

Avukatla temsil edilmek bir zorunluluk değil. Herkes avukatsız da kendi davasını yürütebilir. Bu durumda avukatlık hizmeti ücreti karşılığında alınabilen zorunlu olmayan bir hizmet oluyor. Karşı taraftan alınan ücret de kanun gereği avukata ait oluyor. Davayı kaybeden taraf bir nevi avukatlık ücretine bir miktar katkı yapmış oluyor. Avukatın toplam ücreti kendi müvekkilinden aldığı ücret+karşı taraftan aldığı ücrettir.

  • bayc  (17.11.21 00:05:08)
Yanlislik var ama boyle yerlestirmisler kurallari.

Adam seni bicakliyor sen avukat parasi oduyorsun.

Avukat tutmak zorunda degilsin diyorlar ama kendini savunamayacak sekilde kurmuslar sistemi.
Beni avukat olmayan baska birisi bedava savunsun dersen ona izin vermiyorlar.
Avukat benden para almasin dersen o da yasak.

Sadece devletin atadigi avukat bedava gibi ama onu da zaten vergilerinle oduyorsun.
Bedava savunma hizmeti almayi yasaklamislar kisaca.
  • divit  (17.11.21 02:21:24)
Avukatlık da tıpkı taksicilik gibi bir lonca sistemine sahip. Amaç kesinlikle adalet değil. Adalet sistemine muhtaç olan herkesi yolmak.

  • bana kedicik derdi  (17.11.21 11:01:38)