Kuyumcu Altın Almıyor

Yakında çocuğum olacak ve hazırlık yapmak için bir bilezik bozdurmak, alışveriş yapmak istiyorum. Devamlı bu işler için gittiğim bir kuyumcu var. Yaklaşık bir haftadır nakitim yok diyor. Altın yüksek olduğu için almak istemiyor. Yaşadığım şehrin esnafı yalanıyla dolanıyla bilindiği için başka kuyumcuya da gitmek istemiyorum. Bir tanesine gittim bileziği kesip bakmam lazım dedi direk çıktım, kesinlikle esnafa güvenmiyorum. Daha önce fiyat sorduğumuz tüm kuyumcular kesmeden biçmeden fiyatını belirlemişti.

Velhasıl altın düşmeden nasıl bozdurabilirim bu bileziği? İhtiyacım var, yatırımım da var ama nakite çeviremiyorum.

Tek tek soracaksınız başka çare yok. Bu kesme işi de yeni çıktı..

  • primetime  (16.11.21 22:52:26)
Bankaya götürsen? Bankanın altın günleri daha kurumsal oluyor genelde. Bu arada kuyumculara güvenmemekte %100 haklısın.

  • roket adam  (16.11.21 22:56:18)
Böyle ani fiyat yükselişlerinde her zaman yaptıkları şeydir. Kasada para yok deyip altını almazlar.
Unutulmamalıdır ki Kuyumcularla emlakçılar kardeştir.

  • dadasalon  (16.11.21 23:33:20)
Aslında kesmekte sıkıntı yok, neden kaçtınız hemen?

Fiyatta anlaştığınızda ve tamam bu paraya satıyorum dediğinizde kuyumcu bilzeiği keser ve kestiği yerden test yapar.

Piyasada çok kaliteli sahteler var, kuyumcular bile kesmeden ve test yapmadan anlamıyormuş genelde.
  • John Bloor  (17.11.21 11:05:10)
Kesmeden fiyat vermiyor. Kesip de ölü fiyat verirse diğer kuyumculara elimde kesik bilezikle gitmek istemiyorum. Ya da diyelim fiyat alacağım satmak istemiyorum, niye kestireyim elimdeki bileziği?

  • joker hakki  (17.11.21 11:10:00)
Kesmeden fiyat vermemesi saçma, onu öyle anlamadım ben.

Tartar, alış fiyatıyla çarpar, toplam vereceği fiyatı söyler. Anlaşırsanız keser ve sahte olup olmadığını kontrol eder.

Kesince gram mı değişiyor neye göre fiyat verecekmiş? Saçma
  • John Bloor  (17.11.21 11:37:33)
ben olsam alırdım daha mb kararı var

  • bir soru sorcam  (17.11.21 12:31:04)