Fotoğrafta ekranın anakarta bağlı olduğu pin hangisi?

Laptop ekranı bozuk olduğu için harici ekrandan bios göremiyorum. Çaresi kablo bağlantısı sökmekmiş. Siz Foto üzerinden işaretleyip gösterebilirseniz çok işime yarayacak.

Foto bu imgur.com

İnternetten okuduğum metot bu imgur.com

ekrana giden kablolar menteşeden geçeceği için mantık olarak fotoda sağ alt köşeye yakın, şuralarda bir yerde olması gerek, ancak anakartın diğer tarafında kalmış olabilir:
prnt.sc

  • gkhncnzdgn  (16.11.21 19:26:28)
@gkhncnzdgn

O kablo ekran kablosu ama doğru pin noktası mı bilemiyorum. Ben uzunca bir pindir diye düşünüyorum ama onlar da diğer tarafta.
  • faraton  (16.11.21 19:29:45)
soketi ben de göremiyorum, muhtemelen anakartın altta kalan kısmında. ve evet bataryanınki gibi genişçe bir soket olabilir.

  • gkhncnzdgn  (16.11.21 19:37:05)
Fotoda gözükmüyor gerçekten, @gkhncnzdgn dediği gibi kartın diğer tarafına geçiyor olabilir.

Bir hatırlatma yapayım, sökmeden önce bir kilitleme mekanizması olup olmadığını kontrol edin.
  • John Bloor  (17.11.21 11:10:01)
@John Bloor

kılavyenin altına bakayım dedim söktüm ama bir de ne göreyim adamlar ekstra alüminyum ya da metal bir panel daha koymuşlar yine göremedim. Mecbur anakart sökülüp öyle bakılacak gibi. Hiç bilmeyen biri olarak anakartın diğer yüzünü görmek için sadece tornavida ile sökme takma yapabilir miyim? Kilitleme mekanizması derken ne demek istediniz?
  • faraton  (17.11.21 11:27:24 ~ 11:28:02)
Kilitleme derken, basitçe kendi kendine titreşimden filan yerinden çıkmasın diye bazı fişlerde ataç teli kalınlığında telli basit mekanizmalar olur. Bir tırnak hareketiyle boşa alır fişi çıkarırsın.

Youtube'da modeli yazıp söküm videoları bulamadın mı?

Model nedir?
  • John Bloor  (17.11.21 11:33:13)
Modeli TOSHİBA SATELLİTE M50-A-11J. Anakart için söküm videolarına bakmamıştım.

  • faraton  (17.11.21 11:39:04)
Sol menteşenin (ekrana bakarken) altına kadar ekran arkasından beyaz kablo geliyor, menteşe arkasında siyah bir kılıfa giriyor.

  • John Bloor  (17.11.21 12:13:57)
@John Bloor

Keşke sadece monitörün pin kısmını çıkarmak olsaydı kolaydı. Ama Anakart bağlantısı işi uğraştırıyor işte. Benim derdim ise ssd yi bu lanet bilgisayarda çalıştırmaktı hep bir zorluk çıkıyor. Bir daha laptop kesinlikle almam, işkenceden başka bir şey değil.
  • faraton  (17.11.21 12:52:53)