[]

giriş seviyesi / basit strateji oyunu

daha önce hiç oynamadım. cities skylines ve civilization indirdim. cities güzel ama aşırı emek falan istiyor. civ falan biraz istediğim gibi ama teknik olarak pek sevmedim ve gerçek dünya kadar fazla dinamiği var.

bunlardan daha az mesai isteyen, daha basit olan oyunlar yok mu? şehir çiftlik falan kurayım bişeyler yapayım boş zamanlarımda


 
(bkz: mini motorways)
(bkz: mini metro)

  • 10032007  (15.11.21 12:31:48) 
  • unalub  (15.11.21 12:41:34 ~ 12:42:05) 
farkli konseptler biraz ama alternatif olmasi icin
(bkz: stardew valley)
(bkz: terraria)
(bkz: starbound)

civ'in eski versiyonlari daha az komplike olduklari icin onlar da uygun olabilir.
  • buzzlightyear  (15.11.21 15:38:02) 
Cities skyline'a dahiyene bir şehir planı ile başlanmaz. Küçük bir kasaba oluşturmak üzere başlayın. Küçük bir sanayi kurup iş imkanı sunun. Böyle böyle büyütün. Bunun daha basiti olursa çabuk sıkar. Bir de civ kaç? Baya basit aslında oynaması. En basit seviyede açarsan zaten pek güçleri yetmez geçen oyuncuya.


  • baal  (15.11.21 19:36:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.