kripto paradan azıcık anlayanlar

Merhabalar,
2 gün önce aldığım bir coin var sonra tekrar aldım vs. öğrenmek istediğim, ilk 1000 tl lik aldığım coin ne kadar kar/zarar etti, 2. 1000 lik ne kadar kar/zarar etti.
bunu nasıl görebilirim? Binance kullanıyorum.
aşırı derecede acemi olduğum için basit bir şekilde tarif edebilirseniz sevinirim.

ilk 1000 tl'yi aldığın kur neydi? şu anki kur ne? aradaki fark karın veya zararın.
ikinci 1000 tl'yi aldığın kur neydi? şu anki kur ne? aradaki fark karın veya zararın.

  • reanarchy  (15.11.21 12:28:37)
hesaptablosu.net
buradan aldığın miktar ve alış fiyatlarını girerek maliyetini hesaplayabilirsin
veya manuel olarak
" maliyet = ( (alım fiyatı 1 * adet 1) + (alım fiyatı 2 * adet 2) + .... + (alım fiyatı n * adet n) ) / toplam adet " formül bu.
  • astronom bey  (15.11.21 12:41:10)
bunun için 3rd party uygulamalar var. Delta isimli olanı kullanıyorum.

  • do you remember me  (15.11.21 12:41:40)
Teşekkürler. Kendi içerisinde bir hesaplama aracı olacağını ummustum.

  • kisa  (15.11.21 12:42:35)
Kaçtan aldığımı nasıl görebilirim:)

  • kisa  (15.11.21 12:44:56)
Emirler > Spot Emri > Alım Satım Geçmişi bölümünde tarih aralığını seçerek aldığın coini, miktarını ve hangi fiyattan aldığını görebilirsin, buna göre daha önce verilen cevaplardaki formülle şimdiki fiyatına göre ne kadar kar ya da zararda olduğunu hesaplayabilirsin.

  •   (15.11.21 13:03:08 ~ 13:05:10)
coinmarketcap.com

burada aldığınız coin miktarını ve alım fiyatınızı yazdığınız bir portföy oluşturun. anlık olarak ne kadar kâr ne kadar zarar hepsini görürsünüz. Ancak aynı coinden alınca "bundan bu kadar, şundan bu kadar" gibi olmaz. aynı tip coinler tek alım gibi görünür. daha düşük fiyattan alırsanız alım maliyetiniz düşmüş olur, tersinde de artmış olur.
  • himmet dayi  (15.11.21 13:05:32)
Cevaplar için teşekkürler.

Cüzdan özeti dediğimde elimde sahip olduğum 3 (biri çook küçük, aslında 2) coini görüyorum., Toplam değerini görüyorum ve burada sorun yok. Asıl merak ettiğim, ben bunları ne zaman kaçtan aldığım bilgisi olduğu için emirler->spor emirleri ne giriyorum.
oradan alım satım geçmişi diyorum
tarih aralığında sorun yok ancak çıkan listede, sahip olduğum o iki coinden 1 tanesi görünmüyor.
spot emirleri dışında bir şekilde başka yollarla mı aldım acaba?
fikri olan var mıdır? vakti olan, yardımcı olmak isteyen olursa zoom üzerinden ekranımı paylaşabilirim :)
  • kisa  (16.11.21 11:24:56)