pasaport harcı

pasaport başvuru sayfasında "Öğrencilerin harçsız pasaport başvurularında; "Öğrenci Belgesi" (Başvuru esnasında sistemde öğrencilik durumunun doğrulanması halinde belge talep edilmeyecektir.)" yazıyor.

şimdi öğrenci olan 10 yaşındaki oğlumun pasaportu için harç değil sadece defter bedeli mi yatıracağım?

evet ise okuldan belge falan mı götürmem lazım, yoksa sistemde görüyorlar mı?

e devletten belge alıp goturursenız yeterlı olur ogrencılıge daır.

  • haskoylu deli hasan  (14.11.21 18:59:46)
Sistem görürler. Ayda yılda bir de olsa sistem meb’e erişemeyince sizden e devlet belgesi isteyebilirler

  • avatar is back  (14.11.21 19:42:12)
yani çocuk için sadece defter parası 180 lira yatırıyorum doğru mu anladım? sonra orada eksik yatırmışsınız muhabbeti olmasın.

  • kibritsuyu  (14.11.21 20:11:01)
25 yaş altı öğrencilere harç yok, doğrudur. Sadece defter bedeli ödeyeceksiniz, gidince sıkıntı yaşamamak için ne olur ne olmaz okuldan imzalı öğrenci belgesi almak sağlamcı adam işi.

  • John Bloor  (15.11.21 10:40:12)