Amazondan sıfır monitörün çerçevesinde eğiklik

Dün Amazon'un kendisinden 32" bir monitör aldım, bugün geldi ölü pixel vs yok fakat sağ üstte çerçevede montajda oluşmuş şöyle bir eğiklik mevcut -fotoda-, yani çok rahatsız edici bi şey değil ama göze takılıyor, sanki düşmüş de eğilmiş gibi. satmak istesem sorun çıkarır mesela orası.

iade, değişim vs ile hiç uğraşmak istemiyorum açıkcası, amazona durumu anlatıp hediye çeki veya bir miktar iade istesem var mı böyle bi imkan? veya değişim yapacağım en son ihtimal.

siz ne yapardınız böyle bir durumda, kozmetik defoyu kabullenip kullanır mıydınız yoksa kafaya takar mıydınız?

imgyukle.com

foto yok.
rahatsız olursan yolla. ben olsam göndermezdim ama görmek lazım tabi

  • sutlu nescafe  (14.11.21 18:24:13 ~ 18:24:21)
Ben değiştiririm. Böyle durumlarda içime bir "hoşnutsuzluk"(?) doluyor, diyorum ki şimdi bunu yollasam gitmesi gelmesi bir süre alacak, ayrıca ya gelen monitörde ölü piksel çıkarsa..." vs. vs.

Sonra içimdeki anneyi çıkarıp, "Evladım bu böyle kullanılmaz." dedirtiyorum. "İade hakkın var, ürün kusurlu daha ne olması gerekiyor? Bunun köşesi yamuk 300 lirasını iade edin bari desen edecekler mi sana? yok. E sen niye bunu böyle kullanasın?" deyip iade sürecini başlatıyorum.
  • akhenaten  (14.11.21 18:25:24 ~ 18:26:52)
amazondan alacağın elektronik eşyaları koşulsuz iade edebiliyorsun. 1 ay geçmediyse geri yolla. sıkıntı çıkarmazlar.

  • false pretension  (14.11.21 18:27:45 ~ 18:28:05)
iade et, yenisini al. kafan rahat olsun. ayrıca para verip ürün alıyorsun sonrasında dilencilik gibi oluyor hediye çeki verin bari filan demek.

  • ronartest  (14.11.21 18:28:06)
Valla ben olsam iade ederdim sıfır ürünü defolu kullanmak istemem.
Amazon bazen iadelerde bu problem kullanımı etkiliyor mu diye sorup bir miktar para iadesi teklif edebiliyor ürün iadesi yerine. Ama bunu siz teklif ederseniz kabul etmezler, onlardan teklif gelirse gelir.

  • mg3929  (14.11.21 18:29:26)