[]

Sıfırdan Yazılım Kaynak Tavsiyesi

Yazılım işlerine en temelden girmek istiyorum --hiçbir bilgim yok.

İnternetten tavsiye edebileceğiniz her şeyi basit ve düzenli bir şekilde anlatan bir hoca var mı? İnternette pek çok kaynak var ama mümkünse anlatımı ve bilgisinin daha üst düzey olduğu birisinin derslerini dinleyerek öğrenmek isterim.


 
Alanında üst düzeye erişmiş biri oturup da içerik üretmez çünkü emek değerini çalışırken fazlasıyla alır.

Bir şeye başlarken de idealist, seçici olma. Bir an önce başla ve sabırlı ol.

Not: Yazılımcı değilim.
  • kullanilamayan ruhumuzlar  (14.11.21 11:19:13) 
En temelden girmek istiyorsanız C ve Sistem Programcıları Derneği'nin Programlamaya Giriş kursunu alabilirsiniz, sanırım online olarak da veriliyor. Böylece temel anlamda yazılım kavramlarını öğrenirsiniz. Sonrasında ister bu derneğin kaynaklarında istersen de internetteki diğer ücretli/ücretsiz kaynaklardan öğrenmek istediğiniz dile dair derslere bakarsınız (Mesela Youtube'ta MIT'nin bir sürü yazılımla ilgili dersi var)


  • salihdt  (14.11.21 16:19:37) 
Valla gidip de C ile falan baslama sogur birakirsin. Git youtube uzerinden javascript ya da python baslangic dersleri ile basla oyle ilerle.

Bu arada ust duzeye erismis kisi de icerik uretmek ile gayet ilgilenebilir cunku eger saglam bir kitle edinirse is yasaminda bilmem kac yilda kazanacaginin cok daha fazlasini bir senede urettigi iceriklerden kazanir.
  • j r r tolkien hayrani  (14.11.21 17:41:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.