kyk taksitlerimi birkaç ay ödemesem nolur?

kyk kredi taksitlerimi düzenli ödememe rağmen vergi dairesine aktarılmıştı yani şu an takibi vergi dairesinde. bu zaten normal pek çok kişiye oldu. benim sorum şu, birkaç ay geriden ödesem kyk taksitlerimi, mesela 3 ay hiç ödemeyip sonra yavaş yavaş eritsem gecikme faizi dışında bir zararı olur mu? gecikme faizi cidden çok düşük çünkü ve kredi notuma etki etmiyor. sene başı zammına kadar ödemesem sonra ödemeye başlasam sanki daha avantajlı olurum gibi ne dersiniz?

sene başında en az 35-40 zam alacağım varsayımıyla ilerliyorum.

Gecikme zammı dışında bir şey olmuyor bildiğim kadarıyla. Benim borcum 6 ay kadar gecikmişti (başladığından haberim yoktu, erken başlamış) Bu sırada vergi dairesine geçmiş ve oradan da yapılandırma duyurusu gelince haberim olmuştu. Neticede ödedim, bir şey de olmadı.

  • akhenaten  (13.11.21 14:12:37 ~ 14:12:46)
Bir şey olmaz hocam kafanıza göre aralıklı olarak ödeyin. Zaten yapılandırma vs çıkıyor. Vergi dairesine aktarılsa da daire öyle kolay kolay haciz yapmıyor. Düzenli ödeme yapıyorsanız hiç uğraşmazlar. Belki 1 tl dahi ödememiş olanlara haciz yapmaya çalışıyorlar diye biliyorum. Sıra size gelene kadar çok zaman geçer zaten. Ben de yapılandırmadan önce 2-3 ayda bir ödeme yapıyordum bir sıkıntı olmamıştı.

  • bayc  (13.11.21 15:50:15)