Bel mr sonucu okuma

Nolmuş arkadaşlar belime?

LOMBER SPİNAL MR İNCELEMESİNDE ; L4 vertebra korpusudna ~ 18 mm boyutudna T2 hiper, T1 hipointens litik lezyon izlendi. Ayrıcı tanı için kontrastlı lomber MR inceleme önerilir. Lomber lordoz düzleşmiştir. Posterior vertebral hat düzgün ve kesintisiz olarak izlenmektedir. Vertebraların korpus yükseklikleri ve sinyal intensiteleri normaldir. Spinal kanal normal form ve genişliktedir. İntra spinal kitle lezyonu izlenmedi. L2-3 seviyesinde her iki forameni daraltan diffüz diskal taşma izlendi. L3-4 seviyesinde her iki forameni daraltan diffüz diskal taşma izlendi. L4-5 seviyesinde dural keseyi anteriordan indente eden her iki forameni daraltan diffüz diskal taşma izlendi. Diğer intervertebral disklerin yükseklikleri ve sinyal intensiteleri normaldir. Disk posterior konturları normal olup, dural kese ve nöral elemanlara bası saptanmadı. Ventral epidural yağlı doku ve nöral foramenler açıktır. Konus medüllaris normal düzeyde ve sinyal intensitesi doğaldır. Paravertebral yumuşak dokulara ait patoloji saptanmadı. Yukarıda belirtilen MR bulgularının klinik bilgiler ve laboratuvar sonuçları ile birlikte değerlendirilmesi önerilir.

lezyon ggibi bir şey saptanmış. ilaçlı mr tavsiye edilmiş. bunu ihmal etmeyin. onun dışında bazı disklerde irili ufaklı fıtıklar taşmış. doktor daha iyi değerlendirir onu. bir de bazı disklerde daralma varmış. doktor değilim. yanlış yönlendirmiyim ama yıllardır bel fıtığından çeken biriyim. sağlıcakla

  • anti-kahraman  (12.11.21 11:48:05)