[]

Fatura, garanti belgesi, kullanma kılavuzu, fiş organizasyonu?

Bunları organize edemiyorum.
Lazım olunca bulmak çok zor oluyor.
Aralarında boğuluyorum.
Çok fazla var çünkü.

Ne şekilde, ne periyotlarla bir araya getirmeli?
İyi yönetebiliyor musunuz?

Zamanın çok kıt olduğu günümüz dünyasında az zaman harcayarak en iyi şekilde nasıl organize edebiliriz bunları?

 
ben elektronik eşyaların kutularını atmıyorum ve içine fatura, garanti belgesi vb. her şeyi koyuyorum. Biraz yer kapladığı doğrudur ama ileride satarsam işe yarıyor veya satmasam bile her şeyin orada olduğunu bilmek, bir tür koleksiyonculuk keyif veriyor. (fakat beyaz eşya vb. büyük şeylerden bahsediyorsak onları da bi dosyaya koyup kitaplığınızda falan belli bir yere koyun işte?)


  • nhk ni youkosu  (11.11.21 22:08:46 ~ 22:09:29) 
maile gelen tüm faturaları "faturalar" klasörüne taşıyorum hemen. eve gelen tüm faturaları/fişleri/garanti belgeleri vs de bi kutuya. gerektiğinde içinden arayıp bulurum işte nasilsa hepsi aynı yerde, daha fazla organizasyona gerek yok.


  • erenderk  (11.11.21 22:23:48) 
Hepsi bir klasörün içinde ayrı dosyalarda duruyor, 1-2 senede bir düzenliyorum ben. Ama garantisi gerekebilecek şeylerin faturalarını klasörün içine tıkmadan önce eşim telefon kamerasıyla tarıyor, ikimizin de erişebildiği bir Google Drive klasörüne atıyor, sürekli elimizin altında oluyr böylece.


  • kobuzchu kiz  (11.11.21 22:46:02) 
Biz genel olarak bölmeli klasörde, her biri kendine ait kısımda olacak şekilde saklıyoruz. Sık sık kontrol edilmesi gereken şeyler bizde de taraniyor ve herkesin ulaşabileceği bir yerde tutuluyor. Ayrıca eve girmeden önce panodan, posta kutusundan alınan faturalar için küçük bölmeli bir kutu ayarladık, ilk önce oraya bırakıyoruz sonra klasörüne yerleştiriliyor. Bunları düzenli olarak yapmazsak, söylediğiniz gibi lazım olduğunda bulmak fazlasıyla yorucu oluyor. Uğraşmak istemiyorum derseniz çok bölmeli kapı arkası organizerleri var. Her bölmeyi isimlendirip, hzilica ona da yerleştirebilirsiniz aslında.


  • Selektivite  (11.11.21 22:59:56) 
dropbox - faturalar klasörüne pdf olarak kaydediyorum her şeyi. fiziksel faturaysa da fotolarını çekiyorum + evde bi kutuda saklıyorum.


  • roket adam  (12.11.21 18:50:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.