Hangi Kahve Kavanozu?

Kahve çekirdeğini bir süre (1-2 ay olabilir belki) bayatlamadan saklamak için kavanoza ihtiyacım var.

Bunlar için özel kavanozlar var bildiğim kadarıyla, ama şu değil di mi?

www.petracoffee.com

Özelliklerinde spesifik bir detay göremedim bu konuda, artık vakum mu her ne gerekiyorsa :)

Başka online alınabilecek kavanoz önerisi varsa da olur bu boyutlarda, 250-500gr.

Teşekkürler

fiyatı görünce bunu bu fiyata koyan siteye şunu söyleme geldi içimden,

'hey lanet olasıca zenci, senin derdin ney be dostum'

bu bildiğimiz cam kapağı da sıkı kapanan bi kavanoz, bunun bu fiyata olması çok manasız, hiç bir kalite ya da estetik özelliği yok.

milyoncularda böyle bin tane şey bulursun içine kahve koyacak. çoğu da silikon contalı falan.

vakumlu olanlar başka.

www.hepsiburada.com

  • killerbee  (10.11.21 15:51:50 ~ 15:56:24)
Vakum kapaklı olsa bile içinde hava kalıyor kavanozların. Daha önce aldığımız kahvelerden kalan valfli paketlere paylaştırıyoruz kiloluk çekirdekleri, valfle havasını boşaltıyoruz. Kavanoza göre daha taze tutuyor.

  • kobuzchu kiz  (10.11.21 16:02:39)
www.gelbura.com

aslında degassing için tek taraflı valfli paket önemli, kavurum tarihinden itibaren degassing'in devam ettiği 5-20 gün arasında valfli pakette kalması ideal olan ilk saklama koşulu. kahvenin işlenme şeklinde göre değişir bu süre, degassing bittiğinde vakumlu kaba koymak gerekir. o yüzden aldığın kahvenin kavurum gününü bilmek önemli, ona göre geldiği valfli pakette tutup vakumluya alabilirsin.
  • Bruce  (10.11.21 17:26:53)
klt'nin vakumlu kavanozları vardı. ama artık satılıyor mu bilmem. ben kullanıyorum. güzel.

static.glami.com.tr
  • we are floating in space  (10.11.21 18:03:11 ~ 18:04:13)
İkea korken saklama kavanozu. Yıllarca bir şey içinde bozulmuyor asla hava felan da almıyor ne böcek ne başka bişi, tüm kavanozlarım bundan

  • esinikaybetmiscorap.  (10.11.21 22:19:44)