[]

Kuru fasulye tarifi

Merhaba,

Pastırmalı kuru fasulye yapacağım. Merak ettiğim şey, ben kuru fasulye yaparken işte soğani salça, su falan katıyorum ama fasulyenin suyu kırmız renkte ve parlak oluyor. Halbuki esnaf lokantasına gittiğimde gelen fasulyenin suyunun rengi böyle koyu turuncu ve suyu daha koyu kıvamlı. Benimkinin suyu kırmızı yağlı gibi, akışkan ve böyle çok kıvamlı değilken dışarıda yediklerim koyu kıvamlı, mercimek çorbası gibi. anlatabildim mi bilemiyorum ama işte o koyu kıvamlı fasulye nasıl yapılır?


 
Ağır ateşte uzun pişirince de o kıvamı alıyor


  • kisa  (10.11.21 14:48:08) 
"kuru fasulye mayalama" diye youtube'da aratın, lokanta usulü fasülye tarifini görebilirsiniz :)


  • BuddyGuy  (10.11.21 14:49:57) 
meyane yapıyorlar. un, yağ, salça v.s ile. sonra kıvam almış oluyor


  • xrated  (10.11.21 15:02:47) 
koyu kıvamlı fasulye için soğanı küp küp doğrayın ve bol koyun. domates yerine biber salçası kullanıyorsunuz sanırım, o daha kırmızı olmaya meyilli oluyor. onun miktarını azaltıp domates püresi kullanabilirsiniz. fasulyenin suyunu da üstüne gelecek kadar koyup on beş dakka düdüklüde pişirseniz yeter hatta dağılır bile. of canım çekti ya.


  • evde liyakat kalmamis  (10.11.21 15:04:02) 
Düdüklü veya normal tencerede fasulye piştikten sonra kapağı açık şekilde bir 5 dakika orta ateşte pişirmeye devam edin.fazla su buharlaşacak ve her şey hemhal olacak. Yıllardır böyle yaparım ve herkes bayılır, meşhurdur çevremde. Üstelik ben kavurmam bile soğanı, salçayı falan. Çiğden her şeyi düdüklüye koyar 20 dk pişiririm.


  • Phoebe  (10.11.21 19:55:15) 
koyu kıvam için kuru fasulyeyi ayriyeten fırına sürüyorlar. pastırmayı da salçada kavurma. şu video güzel. www.youtube.com


  • elitoangelito  (10.11.21 21:32:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.