yorumu kaldırayım mı?

trendyol’dan bir çift küpe aldım, kırık geldi. iade için evime yakın olmayan bir kargoya gitmem gerekecek, bir sürü iş. ben ürüne kırık geldi yorumu yaptım. satıcı devamlı beni arayıp yorumu kaldır tacizi yapıyor. şimdi yorumu görüp ürünü satın almaktan vazgeçecekler olabilir ve belki kargo esnasında kırıldı küpe, olabilir. kimsenin işine engel olmak da istemiyorum, sonuçta iş kurmuşlar, emek veriyorlar falan. ama satıcının beni araması, whatsapp’tan yazıp durması aşırı rahatsız etti. akşam akşam keyfim kaçtı buna mesai harcıyorum. yorumu kaldırayım mı kaldırmayayım mı? trendyol’a da bildirdim rahatsız edildiğimi. ben mi abartıyorum? adama rahatsız etmeyin, aramayın beni dedim; yorumu kaldırın diyip duruyorlar. kötü hissettim.

edit: satıcı farklı numaralardan aradı, aynı numara da değil.

eğer yalnızca kendi vicdanınızla düşünseydiniz sonunda kaldırma seçeneği vardı, fakat şu an taciz ediliyorsunuz, artık yorumu kaldırmak bu tacize boyun eğmek anlamına gelir.

  • hadi ya la  (09.11.21 19:12:52)
Ben olsam saticiyi polise sikayet ederim. Tam bir rezalet.

  • hot potato  (09.11.21 19:24:52)
beni 2 defa arasalardı taciz edercesine kesinlikle silmezdim. insan gibi özür dileyip geri gönderin size ücretinizi iade edelim deseler, iade srüecinden sonra da "rica etsek kaldırma şansınız olur mu yorumu ne de olsa iade edildi" deseler bence silerdin. bu haliyle silme derim

  • avatar is back  (09.11.21 19:25:38)
Şimdi iade/değişim süreci başlatmış adamlar çamur yapmış olsa yüzde yüz haklı olacaksınız ama yapmamışsınız. Aradıklarında böyle bir teklif olmadı mı?

Satıcı da tabi ki böyle bir taciz yaptığı için hatalı. Belki ki iş bilmez kimseler. Zorbalıkla imaj düzelmesi mümkünmüş gibi...
  • Ufuk  (09.11.21 19:25:38)
Kaldırma, hatta git edit yap ve yorumdan dolayı yaşadığın şeyleri de yaz.

  • j r r tolkien hayrani  (09.11.21 19:27:21)
Ne yüzsüzler var. Ben olsam kaldırmam. Hatta bir daha ararsa polise gideceğimi söylerim. Kargoda kırıldı demek ne demek. O zaman televizyon da kargoda kırılabilir. İnternetten hiçbir şey almayalım o zaman.

  • dissendium  (09.11.21 19:33:24)
ver savcılığa gitsin, böylelerinin yanına kar bırakmayacaksın hiç bişeyi.

  • killerbee  (09.11.21 19:44:23)
Değer kaybı kadar geri ödeme yapsınlar ya da aynı ürünle değiştirsinler ya da gönlü kazanmak için üstüne bir şeyler göndersinler ya da parayı iade etsinler.
Ancak bunlardan birini yaptılar ise yorumunuzu kaldırın.

  • Erva  (09.11.21 19:45:08)
2 defa arayıp taciz ettiklerini de yaz +1

  • but that was just a dream  (09.11.21 20:31:42)
silme +1

  • since1907  (09.11.21 20:33:31)
Iş polislik/savcılık olmuş gibi.

  • havadakarada  (09.11.21 20:33:56)
Ben olsam kaldırırdım çünkü çok korkarım manyak insanlardan. Adresiniz falan da var satıcıda. Altı üstü bir küpe bir yorum için manyak insanlara enerjimi harcamak istemezdim.

  • cilekli krep  (09.11.21 21:14:21)
trendyol'a da her kanaldan tekrar tekrar şikayet edin. tüm durumu özetleyin.
bir işe yaramıyorsa da trendyol için ayrı bir başlık açıp orada toplanırız :)

  • dreamnesiac  (09.11.21 22:51:27)
şu olayı biraz allayıp pullayıp sözlüğe rezalet başlığı olarak açsan en az 2000 fav alır.

  • killerbee  (09.11.21 23:31:20)
Saticilarin musteriyle iletisime gecmesi sozlesme feshini gerektirir.

Musteri lehine olsa bile kurallar boyle.
  • divit  (09.11.21 23:57:41)
işini çözeceklerse kaldır yorumu. yoksa kalsın.

  • xrated  (10.11.21 02:32:57)
j r r tolkien hayrani + 1

yorumu tekrar düzenleyebiliyorsan, yaşadığın süreci de anlat.
çözüm odaklı olsalar böylesi rahatsız edici bir yaklaşımları olmazdı.
yorumu silerseniz;
- trendyol komisyonunu almış,
- satıcı parasını almış, alıcıya giden kırık küpe için de hiç bir şey yapmamış,
- siz de cebinizden para çıkmış ve elinize de kırık bir küpe geçmiş olarak kalacaksınız.

yarın bi başkası aynı sorunu yaşarsa; bu sefer onun emeğine haksızlık olacak.

satıcı küpeyi sorunsuz paketlemişse dahi en azından kargolama ile ilgili bazı önlemler alması gerekiyor gibi.
yorumunuzu silmeyin.
  • barankovan  (10.11.21 09:30:17)
yorumu düzenleme şansı varsa ek yapıp "silmem için sürekli arıyorlar" yazardım.

  • d e j i n  (10.11.21 12:44:10)
güncelleme: trendyol bayağı ilgilendi ve ekran görüntülerini istediler. inceledikten sonra aradılar ve bir daha olmayacağını belirttiler. ertesi gün de ücret iadesi yapıldı.

  • deartheodosia  (11.11.21 21:42:48)
yorumu güncellemedim ama silmedim de, o şekilde duruyor bu arada.

  • deartheodosia  (11.11.21 21:43:06)