[]

Kripto kadar riskli olmayan yatırım araçları

Aklınıza ne geliyor?
Aylık maaştan her ay 100 200 dolar atmalık böyle tasarruf için mesela.
Ethereum'um var ama buralardan almak istemiyorum o nedenle başka bir şeye yönelmek istiyorum. Ama başka altcoinlere güvenim yok artık.
Banka %0.5 faiz veriyor yıllık, önermeyin faiz o nedenle.
Yatırım fonları da baya kötü senelik %10 vermiyor bazıları. Bunlardan daha riskli ama kripto kadar da sakat olmayan bir şey lazım bana.

 
etf


  • baldur2  (08.11.21 23:39:48) 
abd etf'leri


  • melonsucker  (08.11.21 23:49:14) 
Etf+1

Ben dünya etf'ine yatırım yapıyorum (tabi Fransa'dan) ama bunu abd etf+ developing countries etf vs diye yapan da var. Üstüne isterseniz yeşil firmalar vs diye de ayrilanlar var. Getirisi yüksek olanlar var tabiki ama riski de fazla. Ben dünya etf ile şu an yüzde 4-5 arası alıyorum. Hedefim uzun ama bunda.
  • logisticsmanager  (09.11.21 02:50:00) 
Düzeltme; bu sene (ocaktan beri) yüzde 14 getirmiş dünya etf. Bahsettiğim karma yatırım getirisiymis.


  • logisticsmanager  (09.11.21 03:20:25) 
Borsa tokenlerini araştırın isterseniz, bnb, gt, ht vs


  • beni sen öldürme  (09.11.21 06:58:14) 
Temettü veren hisse senetlerine yönelmeye karar verdim


  • bana kedicik derdi  (09.11.21 12:51:49) 
yatirim fonunun onlarca cesidi var, daha detayli bakmani tavsiye ederim. hatta dogrudan kendin almakla ugrasmayacagin ETF sepeti yapan fonlar bile var.


  • bay b  (09.11.21 13:50:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.