Otomatik kedi maması projesi için motor

Arduino ile iki pringles kutusunu üst üste koyacağım ve üsttekini içten belli bir hızda döndürerek kediye mama vereceğim.

Set olarak satılan arduino'lardaki, oyuncakların içinden çıkan sıradan motor benim işimi görür mü yoksa daha kuvvetli bir motor mu almalıyım?

i.hizliresim.com

Teknik bilgi sahibi değilim ama daha dün o motorun aynısı ile kedime hareketli bir oyuncak yapmaya çalıştım, oyuncak için iş görür ama içi mama dolu Pringles kabını hareket ettirme ihtimali düşük

  • beni sen öldürme  (08.11.21 19:56:51)
servo motorlari incele.

  • tunaktunaktun  (09.11.21 04:20:31)
bir dişli aktarma ile motor hızını daha yavaş ama daha güçlü hale getirebilirsiniz.

Hurda, bozuk printerlar içinde daha kullanışlı dişliler ve motorlar var. Bi etrafınıza sorun bozuk printer var mı diye.
  • John Bloor  (09.11.21 10:29:22)
Otomobil Cam açma motoru
Otomobil Silecek motoru
Bunlar kendinden redüktörlü, DC, güçlü motorlardır. Teorik ve deneyerek bir dönme süresi belirleyip ne kadar mama döktüğüne bakarak yapabilirsiniz. Servo vs gerek olacağını düşünmüyorum.
Bu arada, kedi maması sert olduğu için mama boşaltma mekanizmanızı kitleyebilir, değişik şeyler denemeniz gerekebilir. problem olursa haber verin.
  • Ruprect  (09.11.21 18:44:42)