cello sorusu

Merhaba cello almak istiyorum fakat uygun fiyatlı bir cello almam gerekiyor. Hangi marka cello almamı önerirsiniz?

ne alırsınız bilmem de herşey ateş pahası ve çok fazla dandik ürün var. bir bilenle alın, görerek alın, kazıklanmayın.

ikinci el seçenekleri değerlendirin, güzel sanatlar, konservatuar öğrencilerinin sattığı enstrumanlar gibi.

konservatuarda okuyan arkadaşların büyük bir kısmı otto klier kullanıyordu da, hem türkiye'de cello olark bişey göremedim hem de bir sürü serisi var, ucuzu da çok pahalı olanı da, arkadaşların ki hangi seri onu da bilmiyorum.
  • killerbee  (08.11.21 16:04:57 ~ 16:05:54)
Ucuz arşeli çalgı insanı hayattan bezdirir :( Akort burguları tutmaz, köprü gezinir durur, arşesi zaten evlere şenlik olur yani sağlam bir çellistin de pek düzgün ses çıkaramayacağı aletler var bir dolu piyasada.

Killerbee'nin dediği gibi en aşağı konservatuar öğrencilerinin kullandığı sazları araştırmak lazım, müzik mağazasındaki satıcıların söylediklerine (üzülerek söylüyorum) pek kulak asmayın.

Ya da yamaha en ucuz çello neyse alın geçin bütçe el veriyorsa. Ya da ikinci el bilen biriyle.

Not: Müzik konusunda bilgili çello konusunda cahil biri yazdı.
  • hedep  (08.11.21 17:02:36 ~ 17:03:16)