[]

burada bahsedilen ekonomik tabir nedir?

youtu.be

ihracat yapılan tırın değeri 1'dir. 1 ne tam olarak? bin dolar mı? yoksa başka bir orantı mı?


 
Kg basi deger. Tirda 1000 kg urun varsa tirdaki malin degeri de 1000 dolar.


  • floydian  (07.11.21 00:00:53) 
Tırdan bir önceki cümlede "kg başına düşen ihracat değeri" gibi bir şey diyor.

Yani önceden kg başı 1,56 iken 1'e düşmüş değer. Dolar bazındaki kg değeri, tabiki ortalaması bu.

Yani atıyorum ihracatın %80'i meyve sebze bakliyat vs iken % 20'si otomotiv veya teknolojik yedek parça ise kg başı 1 dolar ortalama.

Bu oranları dengeleyemeye çalışırsak kg başına fiyat da artar ve daha da çok kazanırız, bunu tartışıyorlar herhalde.
  • John Bloor  (08.11.21 10:34:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.