Lastik Tavsiye

Arkadaşlar selam.

Arabamdaki lastikler ömrünü tamamlamak üzere. 4 yıl 51 bin km'yi geçti, değiştirmeyi düşünüyorum.

Araba Hyundai i20 2017, Lastik ölçüleri 195/55R16

İstanbul/Tuzla'da yaşıyorum.

Önerdiğiniz lastik var mı? 4 mevsim lastiğe gerek var mı yoksa yaz lastiği yeterli mi?

İşe arabayla gidip geliyorum, Tuzla içinde yine. Arada bi dışarı gezmeye takılmaya gidiyorum bir de.

istanbul'da kışın yaz lastiği kullanmak mantıklı değil. Alabiliyorsanız kış lastiği alın. Her gün kullanıyormuşsunuz bir de.

Fiyatlar uçmuş elbette ama ucuz ve güvenilir istiyorsanız Lassa Petlas Hankook falan bakın.
  • do you remember me  (06.11.21 15:20:29)
Yaz ve kış lastiğini ayrı ayrı alın +1
Lastik ölçünüz sanıyorum en yaygın, nispeten ekonomik ölçü. Ömür/güvenlik/konfor/performans açısından Goodyear tavsiye ederim.

  • orient blue  (06.11.21 15:34:44)
yaz ve kış lastiklerini ayrı ayrı almak için bütçem yok malesef. dört mevsim alabilirim

  • oekuklu  (06.11.21 17:34:10)
İstanbul'da 4 mevsim yeter. Cross climate2, goodyear vector4 gen 3,conti iyidir 4 mevsim işini bayağı iyi noktaya getirdiler. Istanbul'da zaten yerde kar kalmıyor buzlu gün sayısı da bir elin parmağını geçmez.
Onun dışında sava, hankook, falken f/p.

  • karacigerim vur kadehlere  (06.11.21 20:12:23)