Banyo giderini kapatmak

banyo giderinden koku geliyor, daha önce 2 defa tesisatçı çağrıdık, bir çözüm olmaıd. yanlış mı ne yapılmış, U şeklindeo lması gereken gider değil miymiş ne. öyle bir sorundan bahsettiler.

biz banyoyu suyla yıkamyoruz, siliyoruz sadece.
ben bu giderin ağzına silikonu basıp kapatırsam nolur? bu sefer başka bir yerden başka bir soruna sebep olur mu?
kokunun kaynağı gider, %100. tespit ettim yani bunu. hatta koktukça içine su dökersek sorun kalmıyor.

gideri kapatmak istiyorum. bu başka soruna sebep olur mu?

başka yerden bi sorun yaratmaz ama hani olur da su basarsa biraz sorun çıkartabilir.

o da şöyle su baskınlarında zaten o giderler genel olarak yetmiyor, yani gider var su basmaz diye bişey düşünmeyin. biraz da şans meselesi

onun dışında hiç bişey olmaz. zaten silikonu da istediğiniz zaman kolayca sökebilirsiniz. kuru olmasına dikkat edin çekerken, kuru değilse saç kurutma makinası ile kurutun ki silikon iyi yapışsın.

bir de normal silikondan bahsediyorum, sıcak silikon değil, sıcak silikonu sökmek çok bela bir iş.
  • killerbee  (06.11.21 11:23:30)
ailemin 30 yıldır oturduğu evde banyoda gider yok, hiç de ihtiyaç olmadı.

  • la lykia  (06.11.21 11:35:57)
@killerbee,

valla abi ben hangi silikonu kastediyorum onu bilmiyorum :)

urun.n11.com

şunu falan sıkmayı düşünüyordum
  • tchuck  (06.11.21 11:46:13)
silikondan önce bez vs ile kapatmayı deneyebilirsin. büyük oranda çözüm oluyor

  • PoscheN  (06.11.21 11:53:34)
Gider kapağı al tak.

  • komando kani var bende  (06.11.21 12:04:21)
Bizim evin 20 küsür yıldır kapalı. Hiç de sorun olmadı.

  • invictae  (06.11.21 12:17:19)
Gerektiğinde açılacak şekilde kapatın. Benim banyoda kullanılmayan bir çamaşır makinesi gideri var mesela (duvarda). Deliğe gazete kağıdı sıkıştırdım önce, üstüne de koli bandı yapıştırdım en sonunda da plastik tıkaç taktım görüntüyü de kurtarmış oldum. Gerektiğinde açarım nasılsa.

  • bana kedicik derdi  (06.11.21 12:19:14)
Bir milyoncularda camdan üretilmiş nazar boncuğu ya da hayvan meyve figürlü vs gider kapakları var.

Onlardan bir tane alıp kenarlarına silikon sürüp yapıştırın.

Su basma riski hariç başka risk yok.
  • John Bloor  (06.11.21 12:24:28)
Yekün silikon ile kapamak yerine üzerini örtecek kadar ufak bi fayans ve o fayansın etrafını silikonlarsanız hem daha makul gözükür asıl önemlisi geri dönüşü çok daha kolay olur.

~Ahaha ben bunu yazarken John Bloor da birebir aynı şeyi yazıyormuş :D
  • hedep  (06.11.21 12:25:34 ~ 12:26:27)
Arada icine su dokersen kokmaz.
Su orada durup tikac gorevi yapiyor klozet gibi.

Su buharlasinca kokmaya basliyor.
  • divit  (06.11.21 13:48:01)
bence sakızla kapat.
6-7 sakızı çiğne, oranın deliğini kapatacak şekilde yapıştır geç.

  • michael_knight  (06.11.21 17:14:59)
Benim banyodaki gideri eski bir corabi buzdolabi posetine koyup oyle tikadim. Geri donulebilir sekilde olmasi onemli. Buradaki tehlike banyo klozet flex hortumlari ya da lavabo altindaki hortumlarin patlamasi ile tahliye sikintisi. O yuzden risk olusturuyor.

Klapeli kapaklar var su gelince aciliyor yoksa kapaniyor. Suzgec bunu takmaya uygunsa en uygunu boyle bisi.
  • Filinta61  (06.11.21 18:43:59)