ev alirken

site icinde olmasi veya tek bir binadaki apartman dairesi olmasi cok fark eder mi? kiraya vermek acisindan ya da baska ne gibi faktorler acisindan karsilastirmaliyim?

fark eder. ikisinin de artısı eksisi ve kiracı tipi de farklıdır. mesela sitede güvenlik yeşil alan vs çocuklu aileler için cazip olabilir. ama aidatı yüksektir. yine kiracı bulamadığınızda aidatı siz ödeyeceksiniz. bunlar düşünmek gerek..

  • fosforlu cevriye  (06.11.21 10:30:36)
sitede otopark imkanı can alıcı noktalardan.

  • lazpalle  (06.11.21 10:41:24)
Mesela biz de bu ikilemde kalmıştık ama ilerde çocugun park olayını felan düşündüğümüzde çok iyi yapmışız diyorum biz iki bloklu bi siteden aldık ama ortada yürüyüş alanı basket ve tenis sahası ve cocuk parkı var ve en önemlisi güvenlik var cocuklar gece kaça kadar dışardalar ve aklın kalmıyor. Büyük bir site olmasa da sosyal alanı olan ve güvenliği olan bölgeler daha iyidir

  • esinikaybetmiscorap.  (06.11.21 10:51:52)
site içinde olması çoğu insan için tercih nedenidir. aynı semtte bulunan iki evden sitede bulunanı, kira bedeline + yazar. ödenen aidat miktarı daha fazla olsa da güvenlik, düzgün çevre (peyzaj ve insan), yeterli otopark alanı gibi olumlu faktörler mevcuttur.

  • zgrydn  (06.11.21 11:33:26 ~ 11:34:00)
kendim oturacak olsam siteden almam. Kira kadar aidat oduyorsun su an site olayi tamamen dolandiriciliga dondu.
Adamlarin her ay topladigi paraya ayni siteden ev ediyor.
Sana verdigi de siradan bir guvenlik iluzyonu, calistirdigi adam disardakinden daha kriminal.

Ha bizim burada eski tip sitelerden var, 3 apartmandan olusuyor guvenlik yok ama varmis gibi kapilari var, yabanci insan girmiyor. Bu tip bir siteyse otururum. Bunlarin ekstra personeli olmuyor.

Kiraya vereceksem beyaz yaka potansiyeli olan bir yerdeyse site alirim.
Aidati cok odemekle ovunen kitle kosa kosa gelip tutacaktir.
  • divit  (06.11.21 14:25:43)