laptop'ın kendi kendine virüs taraması yapmasını nasıl durdururum?

windows 10'da devamlı "cihazınız 8 defa tarandı. virüs bulunamadı" diyor. bu kendi kendine taramayı nasıl durdururum. biraz araştırdım bulamadım. teşekkürler.

İlk olarak önerim eğer seni rahatsız eden taramanın kendisi değil de bildirimler ise virüs korumasını kapatmak yerine bildirimleri kapat. Yoksa 1 hafta sonra burada "bilgisayarıma virüs bulaştı, nasıl silerim :(" diye duyuru açarsın. Antivirüsler bulaşmayı engeller. Virüs bulaştıktan sonra taratmanın pek bir anlamı kalmıyor. Virüsün bilgisayara verdiği zararı ortadan kaldıramıyor çoğu zaman.

İkinci olarak şöyle yapılıyor:
- Sağ altta saatin orada kalkan şeklinde Windows Güvenliği simgesi var ona tıkla
- Açılan pencerede Virüs ve tehdit korumasına tıkla
- Bu sayfada da Virüs ve tehdit koruması ayarları altında 'Ayarları yönet' bağlantısı var ona tıkla
- Gelen sayfada Gerçek zamanlı koruma ve Bulut tabanlı koruma ayarlarını kapat.

Tekrar söylüyorum: Önermiyorum. Nasıl olsa bilinmedik siteye girmiyorum, virüs bulaşmaz diye düşünme. Bulaşır.
  • himmet dayi  (06.11.21 09:29:09)