Araç fiyatları düşmeyecek mi?

Arkadaşlar hiç yakın zamanda araç fiyatları düşmeyecek mi?
Kafayı yiyeceğim ya. 2018 yılında baktığım araçlar o zaman 80 bin bandındaydı. Şimdi aynı araçlar 3 yıl eskimesine rağmen fiyatları 300 400 bin bandında.
İlla 2023 seçimlerini mi beklicez? Hani dede dedi ya gelirsek ötv indirimi cart curt. Pek umudum yok ama siz ne düşünüyorsunuz?

değil araç türkiyede bir değer taşıyan herhangi birşeyin düşeceğine kesinlikle inanmıyorum. ytd.

ha bir de tedarik sıkıntısı, galerilerde araç olmaması veya olsa da satılmaması durumu var.
  • killerbee  (05.11.21 01:19:12 ~ 01:19:36)
Ben son birkaç senede araç fiyatlarının düştüğünü görmedim. Ayrıca şuan piyasada sıfır araç bile bulamıyorsun. Galericiler bile al sat yapacak araba bulamıyor çünkü kimse kolay kolay arabasını satıp yeni araba alacak cesareti gösteremiyor.

  • burty  (05.11.21 01:21:36)
türkiye'de genel kural fiyatların düşmemesidir. fiyatlar yavaş yavaş ya da hızlıca hep yükselir.

  • yedigimiztavuk  (05.11.21 01:54:53)
Dusmez gibi gozukur ama aralarda mutlaka gevser artisi durur.

2019'da saglam dusmustu, otv indirimi cikti o bitince ustune hurda indirimi gelmisti.
Sifirlar dusunce ikinci eller 30bin seviyelerine dustu.

Once dolarin durmasi sonra talebin dusmesi lazim.
Simdi insanlar paramiz eriyor diye ne gorse almaya basladi filtreye "otomatik vites 140bin tl alti" haric kriter girmiyorum sonuc gelmiyor .

50 araba ciksa 10dk sonra yeniliyorsun 45 oluyor. Gece 3te dusen ilani bile alamadim 1 saat icinde gitti.
  • divit  (05.11.21 02:08:45)
düşmez, düşmesi için bir sebep yok.

ancak 2018'de 70-80 bin olan aracın 2ci eli şu an 350-400 de değil.
örneğin 2018de C5 aircross bakıyordum o dönem 160-165K civarıydı fiyatı. şu anda 325-350 arası. yani 2.2 kat gibi bir artış var. yani 350/80 = 4.3 oranında artmadı.

kendi aracım için de oran aynı. 2018 sonuna doğru 55K aldığım aracın şu anda ederi 130k civarı.
  • orpheus  (05.11.21 03:04:53)
Hiç zannetmiyorum.
Aracın düşmesi için otv ve dövizin dusmesi lazim
Devlet ötvden vazgeçmez
Döviz de bu kafayla düşmez
  • dafuq  (05.11.21 07:44:09)
sıfır araç bulunabilseydi 2. eller belki düşerdi o da yok.

o yüzden bu enflasyonla düşmez. ilerde hükümet değişip dolar düşmezse düşmez.
  • jelly bear  (05.11.21 08:35:49)
Asla kayda değer bir düşüş olmaz yakın zamanda.

Bir kaç yıl içinde pandemi biter, üretimler normale döner, bizim iç ekonomimizde alım gücümüz artar, dolar yatay seyrederse;

yine düşmez ama bu çıkışlar durulur.
  • John Bloor  (05.11.21 09:48:33)
Yurt dışından 2. El araba getirilmesine izin verilmediği sürece düşmez maalesef. Buna da izin vermezler

  • monkey  (05.11.21 10:16:57)
araç fiyatları düşmiyecek ve en karlı yatırım aracı şu an. düşmesi için araç çip krizinin çözülüp, hükümetin vergiyi düşürmesi lazım.

  • mikahakkinen  (05.11.21 12:12:05)
ihracat artıyor.
ihracatımız ithalata dayalı olduğu için ithalat artıyor.
ithalattan dolayı cari açık artıyor.
ithalatı yapan şirketlerden ve kobilerden vergi alınamıyor toplayamıyor hükümet.
cari açık ortada kalıyor.
cari açık kapanması için ötv ve diğer vergiler arttırılıyor.

ihracat ne zaman arttı haberi görürsen vergilerin ve dövizin de artacağı aklına gelsin hemen. bu yönetimle de bişey değişmeyecek. ben chp'nin ya da diğer 2-3 büyük partinin bir çözüm üretebileceğini zannetmiyorum.

dolayısıyla yakın zamanda bir fiyat düşüşü olacağını sanmıyorum.
  • avatar is back  (05.11.21 13:15:30 ~ 13:16:26)
düşme ihtimali yüzde 0. 2023 seçimlerinde de düşeceğini düşünmüyorum. belki 5-6 yıl sonra müthiş yapısal reformlar yapılırsa bir süre aynı kalır ama bu kadar.

  • roket adam  (05.11.21 13:29:49)