[]

zayıflamak süresi

1.60 boyunda 85 kilo birisiyim. Şu hayatta zatıflamaya karşı inancım yok ama istiyorum. Fikren ikna olamadığım için bunu başaramıyorum. Pandemiden önce diyetistene gittim 5 kilo verdim 2 ayda. Sonrası malum. O ara baya gayretliydim ama yine fıs oldu hevesim. Zayıflama yöntemlerini biliyorum. Ayakta çalışıyorum ama iradem düşük. Ne yapmalıyım? Heves lazım bana.
 
45 günde 23 kilo verdim basit bir diyet ve tempolu yürüyüşle.

tempolu yürüyüşün amacı kardiyo, kalori yakmak değil.

eğer 3 gün diyete sadık kalırsan 4. gün alışıyorsun ama 3 gün zor geçiyor.

diyet yapmak da ölümüne hiç bişey yememek aç kalmak değil, gayet de tok kalmıştım.

açlıktan kastım junk food tabir edilecek karbonhidrattan uzaklaşmak.

zaten karbonhidratı kes 3 4 gün sonra 5 kilo gidiyor. vücuttaki ödem atılıyor çünkü karbonhidrat çok su tutuyor.

süresini kimse bilemez çünkü biyolojik özelliklerine, yaptığın diyete, yaşam tarzına ve bunun gibi bi çok etkene bağlı.
  • killerbee  (05.11.21 00:00:22 ~ 00:02:19) 
ayrıca hızlı kilo vermek iyi bişey değil, ne kadar hızlı kilo verirsen ve diyeti bırakırsan o kadar hızlı geri alırsın.

basit, etkili ve alışkanlık haline getirebileceğin bir sistemi oturtursan ömür boyu fit kalırsın.

irade konusunda bir önerim yok ne yazık ki
  • killerbee  (05.11.21 00:05:21 ~ 00:12:46) 
kendinize bir spor koçu tutun. size her gün sorsun ne yedin ne yaptın diye.


  • durme  (05.11.21 00:23:06) 
Az ye


  • dafuq  (05.11.21 07:46:28) 
1.60 boyunda 74 kiloyum. Pandemi öncesinde 66 filandım. Gerek iş stresi gerek eve kapanma ve yiyeceklerin çeşitlenmesi (evde kek yapmazdık, haftada 2-3 kek pişer oldu) çok kilo aldım. Bir denemem oldu, 76'ya kadar çıkıp 69'a inebildim o dönem. Şimdi tekrar başladım, ama ben de kendimi dirayetsiz hissediyorum. En güzel kilo verdiğim dönem arkadaşlarım beraber kilo verdiğim dönemdi. Herkes o haftaki kilo kaybını yazıyor, artık kendine bol gelen kıyafetinin yerine alacağı pantolonları giyinme kabininden paylaşıyordu. Ben de önüme hedef koydum. 20 evlilik yıldönümümüzde 36 beden olacağım.


  • SiyamkedisiZorro  (05.11.21 08:57:07) 
  • kismisolungac  (05.11.21 09:03:26) 
icinde yasadigin bedenden memnunsan kilo falan veremezsin. aynanin karsisina gectiginde gordugun beden seni mutlu ediyorsa ya da rahatsiz etmiyorsa yapacak bir sey yok. bu kilo vermek sigara birakmak falan bu kadar detayli seyler degil, ister ve yaparsin. insanlar fazla abartiyor malesef.


  • bay b  (05.11.21 09:09:24) 
Selam, 30'lu yaşların başında biri olarak. Pandemi süresince epey kilo aldım. Bir ara boyumla kilom arası fark 15'in üstüne çıktı. O dönemde bel ve diz ağrıları çektim. Yürürken bile çabuk yorulmaya başladım. Hareket kabiliyetim kısıtlanmaya başladı. 20'li yaşlarımın ortasında da bir ara bu kadar kilo almıştım ama bahsettiğim yan etkileri hissetmemiştim. Diyeceğim o ki yaşımız ilerledikçe vücudumuzun fazla ağırlığı tolere etmesi gittikçe zorlaşıyor. Metabolizma hızı da düştüğü için kilo vermek de 20'li yaşlar kadar kolay olmuyor. Kilo vermez ve daha sağlıklı bir beslenme düzenine geçmezseniz ileride sağlık problemleri yaşamanız çok olası. Umarım anlattıklarım hevesinizi biraz arttırmıştır :)

Bu arada junk food'u kesmenin yanında, çerez ve meyveyi da kararında tüketmenizi tavsiye ederim. Yemeklerinizi kendinizin yapma imkanınız varsa kilo vermek ve kilonuzu korumak daha kolay olacak.
  • schopenhauerin kedisi  (05.11.21 09:22:45 ~ 09:24:25) 
Cevaplar için teşekkür ediyorum. Evet bedenimden memnun değilim. Bacaklarımın içi kalın pantolonlar paralandı hep. En çokta bu yüzden kilo vermek istiyorum. Eğildiğimde bağcık bağlamak zor olmamalı. Aslında spora gitmek istiyorum. Calışma saatim daha makul hale geldi. 2 çalış 2 izin yapacağım. Bu fırsatı değerlendirmek istiyorum sporla ama çekiniyorum nasıl olacak diye.


  • beyaban  (05.11.21 13:48:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.