su kapiyi nasil duzeltebilirim

kapidaki catlak alcipanla kapatilmaya calisilmis ama dogru duzgun bir is yapilmamis, birakilmamis. bu duzeltilebilir mi? tekrar alci pan arti boya ile? yoksa cozum yeni kapi mi?

kapinin su anki durumu ekteki fotografta.

Kapıda alçı ne alaka anlamadım.
Macundur o.
Gördüğüm kadarıyla macunla kapanır ama zımpara macun olayı ustalık ister. Ustası da uğraşmaz oraya.
Varsa birkaç videosunu seyrederek sen halledersin o işi diye düşünüyorum.
  • Mirket  (04.11.21 23:35:10)
üstüne zımpara çekmeyi deneyebilirsin, alçıpan nedir bilmiyorum ama alçıysa zımparayla çok güzel olur, sonra da boyarsın.

araba kapısı mı bu? ne bileyim alçıpan deyince saf usta ahşap kapıya alçı çekmiş falan sandım.
  • killerbee  (04.11.21 23:35:48 ~ 23:36:33)
geniş açıdan çekseydiniz daha iyi bir yorum yapabilirdik ancak ahşap ve alçı bağlantısını ben de kuramadım. Beyaz yağlı boya bir kapıysa macunla düzeltip boyanabilir ancak bir el ustalığı ister. Yeni kapı alacak kadar majör birşey değil gibi geldi bana.

  • ned flanders  (04.11.21 23:41:42)
@mirket
vallahi ben de bilmiyorum, yapan boyle yapmis.
@killerbee
yok kanka oda kapisi. araba degil.
@ned flanders
krem rengi ve buyuk ihtimalle yagli boya.

bir tane usta ile mi anlasayim?
  • baldur2  (05.11.21 00:36:53 ~ 00:37:05)
dolgu macunudur zımparayla halledersin, usta macunu çekip sonra zımpara yapıp boyamayı unutmuştur muhtemelen.

zımparanın altına ufak bi parça tahta gibi düz bişey koyarsan daha rahat olur

80 numara bir de 180 numara zımpara alsan yeterli.
  • killerbee  (05.11.21 01:00:19 ~ 01:05:52)
Çok küçük bir iş ustalar ya gelmez ya çok para ister. Bence do it yourself için çok uygun:)

  • ned flanders  (05.11.21 08:30:31)
Yarım bırakılmış, zımparalanıp tekrar ince bir macun çekilecek, tekrar zımparalanacak ve olduysa boyanacak.

Yüzey hazır değilse tekrar bir macun gerekir.

ortalama 150 kum bir zımparayı takoz ile macunlu bölgeye sür hafif hafif, fazlalık olan macunlar zımparalandıktan sonra tekrar bir patula ile hasarlara macun çek.

kuruduktan sonra tekrar zımapra, yüzey hazırsa boyarsın.
  • John Bloor  (05.11.21 09:55:12)