Ssd sanal bellek

Dizüstü bilgisayarımda 8 gb ram, 250 gb samsung evo 870, 1 tb 5400 rpm hdd mevcut. Ssdnin ömrünün kısalmaması için sanal belleği hdd'den ayırdım. Bu bazen anlık takılmalara sebep oluyor. Mesela başlat menüsüne tıkladığımda bir saniyelik bir takılma meydana geliyor ve bu süre içerisinde imleç bile oynamıyor, hard disk sesi yükseliyor. Aslında sanal belleğin hard disk üzerinde çalıştığının kanıtı bu. Takılmaya bir çözüm bulunabilir mi?

Ssd ömrüne o kadar takılmayın olabilecek en düzgün tüketici disklerinden birini almışsınız. Millet yıllardır sandisk'Leri samsung'ları kullanıyor. Hızlı olsun diye para verdiğiniz sistemde işkence çekmeyin hiç bence.

  • hedep  (04.11.21 21:47:10)
@hedep cevap için teşekkürler. hdd belli bir zaman kullanılmadığında (20 dk) kendini kapatıyor. Tekrar çalışmaya başlayınca takılma yapıyor olabilir. Bu süre ayarlardan değiştirilebiliyor ancak hdd'nin fazladan boşa çalışmasına gerek yok. Sanırım bu durumda da yapacak bir şey kalmıyor. Zaten çok önemli bir sorun değil. Bazen saatlerce kullansam da denk gelmiyorum.

  • kosunlandeliyebakin  (04.11.21 22:21:32)