norveçlinin avukat parası ile tehtid etmesi

belalı bir norveçli var eskiden iş yaptığım adamın bana borcu var. sürekli erteliyor. sürekli. 6 ay sonra sonra bir 6 ay falan sonra bir 6ay falan böyle.

norveç'te avukatlar ile görüştüm saatine 300euro+VAT+expenses istiyorlar. bir mail 4 saat. sadece dosyana bakmak en az 1000euro. mevzunun ne zaman biteceği de belli değil diyorlar. karşı taraf ne kadar uzatırsa vs.

dolayısı ile ben bu yükün altına giremem adamda bunu biliyor.

geçen yine bastırdım adam beni avukat ücretleri ile tehdit etti. benim söylediğim şeyleri yapacaksın diye.

bunun yasal bir karşılığı olabilir mi? hem türkiye'de hem norveç'te?

türkiye'den bir kaç yaptırım uyguladım ama hava gazı. bir etkisi yok.

ne borcu var ? resmi belgelere mi dayanir vb bilmeden cevap vermemiz imkansiz maalesef

  • sweetoffice  (04.11.21 12:21:18)
borcu şüpheye yer bırakmayacak şekilde kanıtlayabiliyor musunuz?

arada faturasız - belgesiz iş yaptınız mı bu adamla? her fatura karşılığı gelen giden para belli mi?

bir de ne kadar borç var? 1000 euro için değmez, 10bin euro için bir şey diyemem. 100bin euro için beklemeniz hata.
  • co2s2  (04.11.21 12:31:52)
borcu var baya,

firmanın tr çalışanıydım. bana, türkiye devletine, sektörden bir kaç kişiye daha borcu takıp kaçtı.

imzalı vize mektubunda dk bizim çalışandır yazısından oslo'da bunlar için çalışırken çekilmiş fotolara kadar her türlü belge var. adam zaten inkar etmiyor borcu öteliyor.
  • duyurukullanıcısı  (04.11.21 13:26:13)
Avukatsiz icraya verilmiyor mu?
Bizim ulkede cat diye veriyorsun onlarda da vardir benzer seyler.

  • divit  (04.11.21 16:57:42)
Norveclilerin takildigi reddit sayfalarinda ya da forumlarda sor bu tarz seylere ayar olup bedava yapan bile olur

  • divit  (04.11.21 16:58:21)
Bizde dava açıldıktan sonra kaybeden taraf tüm mahkeme ve avukatlık ücretlerini öder hukukta mantıklı olan budur norveçte de geçerli bir durum olduğunu düşünüyorum.

  • apocalipy  (04.11.21 23:40:54)