Gitarımı kargoyla yollasam sağlam gider mi?

1000 km mesafeye gitarımı yollamak istiyorum, kılıfı var sadece. Yanımda taşımak çok zor olacak.

* Sağlam gider mi?
* Kargo ücreti ortalama ne kadar tutar?

kargo sitelerinden desi hesaplayıp telefonla sor en temizi böyle

gitarın fiyatı nedir. ucuz bişeyse bşaka şey, kaliteli bişeyse başka şey önereceğim.

ha bir de donanımhaber gibi yerlerde 5-10 liraya kargo indirim koduı satıyolarmış yüzde 80 indirimli gidiyormuş. duyuruda vardı böyle bişey geçen araştır bi bak.

hindistan cevizi yağı duyurunu da yanıtladım.
  • killerbee  (03.11.21 22:13:35 ~ 22:17:23)
Ben geçenlerde laptop gönderdim. O gidiyorsa gitar da gider. Hard case varsa her türlü gider. Ama epey pahalı olur. Onu diyeyim.

  • himmet dayi  (03.11.21 22:23:02)
kırılma riski çok bence

  • photo85  (03.11.21 22:24:25)
Çok teşekkürler, 2500 liralık bir gitar. O yüzden emin olamadım, hard case yok maalesef.

  • hadi ya la  (03.11.21 22:43:26)
en yakın marangoza götür, gitarın etrafına 3x3 ahşap profilden kasa yapsın. sadece üst tarafını kapatmasın. sen vida çivi falan kapatırsın bi şekilde.

gitarı güzel paketleyip koyarsın içine, etrafına da sağdan soldan bulacağın koliler ile sarar üstüne kırılmaz yapıştırır verirsin kargoya gider.
  • killerbee  (03.11.21 22:45:02)
ben gitarimi almanya'dan getirtmistim
icine sigacak buyuklukte bir kolide geldi
cizik bile yoktu
  • nibba  (03.11.21 23:08:41)
ben de amerikadan hardcase içinde jimlaabs müzikten kontrabass almıştım, arka kasa komple kırık geldi. 2300 dolar tamir parası verdim. işi sağlama almak iyiidr.

  • killerbee  (03.11.21 23:10:47 ~ 23:11:17)
kırılırsa üzüleceğin şeyleri türk kargolarıyla göndermemek birinci prensibin olmalı.

  • roket adam  (03.11.21 23:14:26)