arabanın arka tarafını sürttüm

geri geri manevra yapıp park yapmaya çalışırken arabanın arka tarafını merdiven gibi yükselti olan bir yere sürttüm. çarpan yeri ıslak mendille sildim ancak tamamı gitmedi. arabam titanyum gri ancak siyah noktalar ve 1-2 cm'Lik çizik, yırtılmalar gördüm bunları benim tiner, ya da başka bir şeyle düzeltme şansım olur mu? yoksa pasta cila ( ne olduğunu bilmiyorum ) ile bunlar gider mi? bilgisi olan var mıdır?

Görmeden bi şey söylenemez. Ancak sürttüğünüz yeri plastik olarak varsayıyorum. O kısma ufak bi düzeltme yapmak arabanın değerinden hiçbir şey götürmez. Sac parça olsaydı boyatmayın, öyle kalsın derdim.

Alkol bazlı bir şeyle silinebilir ama tineri bilemedim. Boyayı mahvedebilir. Tiner yerine kolonya ya da dezenfektan gibi bir şeyle silin.
  • himmet dayi  (03.11.21 19:26:45)
Gitmez boyasini cikarmissin o gozuken siyahlik plastigin gercek rengi.

Boyatman lazim, deger kaybi 2k
  • divit  (03.11.21 19:28:19)
resim atarsan birşeyler söyleyebiliriz.

  • false pretension  (03.11.21 19:48:01)
Ön ya da arka tampon gibi plastik kısımlar zarar gördüyse boşver.
Zamanla gözler alışır bu çiziklere.

  • Erva  (03.11.21 19:50:36)
@Erva bagajın altında geri görüş kamerası varya onun 15-20 cm aşağısı yani lastiğin hemen üzeri oluyor. orası plastik mi nedir bilmiyorum. arka çamurluk deniliyor sanırım oraya.

  • ayseee  (03.11.21 19:54:21 ~ 19:54:59)
salla daha çok çizecen. takmaya değmez :D

  • glamdr1ng  (03.11.21 19:55:26)
glamdring +1 bi de resim atsaydın böyle çok afaki yorum yapıyoruz mecburen.

internette rötuş boyaları bulabilirsin arabanın marka model boya kodunu vs. aratarak. 1 2 cmlik çizikse nerdeyse yeni gibi olur.
  • olutaklidi  (03.11.21 20:17:23)
Çamurluk arkada kameranın altında olmaz, tampondur o. Çamurluk tekerleğin etrafını kapsayan sağ ve sol parçalardır.

Siyah noktalar dediğine göre tampon boyasına hasar verdin, altındaki tamponun gövde rengi siyah.

Çok rahatsız etmiyorsa hemen yaptırma +1

Plastik aksamlarda yapılan işlemler araçta değer kaybı yaşatmaz piyasamızda, önemsenmez de. Boyanan ve değişen parçalar arasında sayılmaz hatta alınırken ve satılırken.
  • John Bloor  (04.11.21 10:11:51)