Erkek Uzun Saç - Saç Dökülmesi

Merhaba,

Normal şartlarda inanılmaz sağlıklı ve gür saçlarım var. Ama saçımı uzatmaya başladığımda, ve saçlarım omuzlarıma gelmeye, geçmeye başladığında yeterince iyi bakamadığım için olsa gerek dökülmeye başlıyorlar. Özellikle de kış aylarında daha kötü oluyor. Bunun önüne nasıl geçebilirim?

saçı susam, zeytinyağı, Hindistan cevizi gibi yağlarla beslemek. gece sürüp, sabah yıkamak en iyisi.

ayrıca beslenmek. beta karoten içeren besinleri tüketmek. havuç özelikle çörek otu ile yenildiğinde besleme oranı artar. ve kilo almak istemiyorsanız, yemeklerden sonra havuç yiyin. glisemik endeksi yüksek.

mevsimsel dökülmeler olur.

saç kafasına masaj yapın. saç deriniz kafatasına yapışık olabilir. hareket ettirin. yapışıksa, stres te vardır.

bu biraz acayip gelecek ama ay aslan burcunda iken en az 3 kez kesim yaptırın. gürleştirir.

kozmikbakim.com dan takip edebilirsiniz.

ilk aklıma gelenler bunlar.

saçlarınızı toplamayın bir de. mümkün olduğunca açın. havalandırın. kemik tarakla tarayın.
onlarca yöntem var.
  • janderzel zartanyan  (03.11.21 15:19:45)
ben de uzatınca dökülmeye başlamıştı normalde saçlarım çok gür. kısaltınca problem kalktı.

  • xrated  (03.11.21 15:42:32)
Eskiden uzun saçlı biri olarak benim gözlemlediklerim şunlar. Saçları toplamak (man bun dedikleri tarz) daha fazla dökülmeye sebep oluyor. Bir de tararken dikkatli olmak lazım.

  • schopenhauerin kedisi  (05.11.21 10:28:47)