[]

Apartman yöneticisi olmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir

(Aramaya "apartman yöneticisi" yazdım)

Selam Arkadaşlar bir hafta sonra apartman yöneticisi seçimi olacakmış, bu toplantıya katılan var mıdır? Ne konuşulur aranan özellikler nelerdir, 2 tane blok var toplam 36 daire, binalar yeni yapıldı


 
emekli işi. aidat peşinde koşturmak cabası.


  • scudman1  (02.11.21 15:49:06) 
çile ötesi bir iş. emekli ya da işsiz değilsen kesinlikle bulaşma, baş belası bir iş. kapı kapı gezip aidat toplarsın.


  • roket adam  (02.11.21 18:02:41) 
seçimde ya kimse istemez, en olgun ağır başlı bu işi zaten en iyi yapacak kişiye iş yıkılır. amcam da biliyo kendisinin olacağını da hevesli gözükmek istemiyor, naza çekiyor kerata durumu.

ya da öncesinden kulis yapmış, nerden nasıl kar edeceğini hesaplamış bir çakal ben yaparım diye ortaya çıkar ve olur, bu tarz insanlarla asla rekabet edemezsin.

ha diyelim demokratik bir ortam oldu ve sen seçildin. ya yiyen ama çalışan biri olacaksın, mesela bahçeye iki üç çiçek dikeceksin ve kendine saatlik 100 lira mesai işçilik yazıp bunu gider hanesine yazacaksın. huzur parası diye bir şey var onu da başka bir sitenin giderlerini inceleyip nasıl yapacağını öğrenebilirsin. 3 ya da 6 aylık süreçlerle işte güvenlik kamerası, ön bahçeye kamelya, ışıklandırma gibi konuları gündeme getirip ekstra para cukk.. pardon toplayabilirsin.

ya da hiçbi şey yapmayıp sadece aidat toplayıp temizlik ve asansör ücretlerini ödersin.

bi whatsapp grubu kurarsın, iban yollarsın, aidat toplamak çok sıkıntı değil, ilk aydan günü gelince yatırmayanlara önce mesaj sonra arama yoluyla hatırlatırsan elleri alışır, kimse yatırmamazlık etmez. ha aylarca ödemeyen çıkacaktır, onları da mahkemeye vermeden çözmenin yolunu bulmak lazım.

ha bi de, mesela birinin banyosunun tavanı aktı, bu gibi durumlarda masraf kime aittir bunları adın gibi bileceksin...
  • baba553  (02.11.21 18:27:17 ~ 18:31:32) 
36 kocalı yönetici olursun. Aidat için değmez. Yakıt da varsa düşünülür.


  • neymis  (02.11.21 18:46:27) 
9 dairelik bir binadayiz. peder 2-3 sene bulasti, milletin aidatini cebinden odedi yinede kimseyi mutlu edemedi birakti. Ondan sonra bu isi cok daha iyi yapacagini iddia eden hatunda havlu atti simdi bir sirket arayisi icindeler devir icin.

36 daire, 2 blok diyorsun. Bulasma derim, buyuk dert sahibi olursun.
  • cooperr  (02.11.21 20:01:40) 
Paradan kaçmıyorsanız profesyonel yönetim firması en iyisi. Ne olsa siz koşturacaksınız. Belki seçilirken birileri "kardeşim ben de yardım ederim, sen al yöneticiliği" der ama sonra bir halta karışmaz. Yeri gelir, gecenin köründe elinizde fener, kofra ararsınız. Yeni binalarda da bol miktarda alt yapı sorunu olacaktır. Onlarla uğraşmaya çok vakit lazım.


  • cosmicstring  (02.11.21 20:09:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.