vucut gelistirme programi tavsiyesi

guc kazanmak degil de goruntuye/hacme yonelik bir program ariyorum 4-5 gun gidebilirim sanirim gym'e. mumkunse nette pdf olarak bulmasi kolay olan, guzel bir program tavsiyesi verebilir misiniz?

4-5 gün gitmen yeterli dinlenmeye ulaşamayacağın için sana fayda sağlamaz. hatta olumsuz etkisi olabilir. haftada 3 gün spor 1 gün boş vererek ilerlemelisin. hızlı hacim ve güç kazanmak için 5x5 stronglift programına bir bak. yeni başlıyorsan zaten ilk 6 ay çok hızlı gelişirsin. 1 senede ciddi fark olur ve daha sonra gelişimin yavaşlar.

- kası uyaracak kadar ağır ama sakatlanmayacağın kiloları seçmeyi unutma.
- ağır kadlırıcam diye hareketten çaldığın ve formu bozduğun kilolara girme.

ağırsağlam isimli bir site ve youtube kanalı var aslında o sitede ihtiyacın olan her şey mevcut.
  • orpheus  (01.11.21 16:24:29 ~ 20:38:36)
Push pull leg (PPL) Antrenmani oneriririm. haftada 4-5-6 kafana gore yaparsin. inetrnete yazarsan PPL workout diye epey program cikiyor. spor salonunda hangi aletler var bilmiyorum o yuzden kendine uygunu sec derim aratinca. kolay gele

  • mhmtt  (01.11.21 16:39:55)
3 gün gideceksen full body çalış. Split bir işe yaramaz gibime geliyor. Bir kasın haftada 2 kez çalıştırılması gerekir.

  • komando kani var bende  (01.11.21 16:42:29)