[]

Harici harddiskim bos gözüküyor.

Ozenli muhafaza ettigim harddiskimi pcye taktigimda hafizanin tamamını bos gösteriyor, oysa binlerce dosyam vardi. Gizli dosyaları göster ayari da açık.

Bugün bağlantı aparatı ile telefonuma bağlamıştim, hani su Samsung dönüştürücü ile. Yapilandir mi bicimlendir mi ne, diye komut geldi telefona, ben de yanlislikla onayladim. Kafama sicayim, o yüzden mi gitti dosyalarım? Su an bombos gözüküyor. Nasil geri getirebilirim dosyalarimi? Artik hayatta olmayan arkadaşlarımın fotoğrafları vs vardi, cok üzüldüm.


 
O yüzden gitmiştir. Profesyonel hizmet alın. Veri kurtarma işi yapan şirketler var.


  • dissendium  (31.10.21 21:46:53) 
Hocam biçimlendir deyince geri donusumsuz gidiyor yazmislar hep internette, geri gelme sansi var mi yine de? @dissendium


  • sirisum  (31.10.21 21:48:48) 
diskdrill gibi recovery programı kullanarak geri getirebilirsinniz, üstüne bişey kopyalamayın.

recovery duruma göre uzun sürebilen bişey.

tabi bu konularda bilgisizseniz siz yapmayın, bir bilene yaptırın.
  • killerbee  (31.10.21 21:54:25 ~ 21:54:48) 
Şu şirket kurtarabildiğini söylemiş.

www.besemti.com

Ortalama bir bilgisayar kullanıcısı belki yapamaz ama profesyonel olanlar yapabilir belki.
  • dissendium  (31.10.21 21:56:00) 
biçimlendirme sonrası kurtarırsınız. çok önemliyse profesyonel şirkete yaptırın.


  • sttc  (31.10.21 21:58:01) 
HDD üstünde başka hiç bir şey yapmayın. Bu işleri bilen biriyle verilerinizi kurtarmaya bakın.
Gigabaytlarca verinin hepsini saatler sürebilecek kurtarma işlemi yerine sadece en gerekli dosyaları arayıp kopyalayın derim.

  • Erva  (31.10.21 21:58:25) 
Veri kurtarma hizmetlerine son vermişler :D Ama bakayim baska yerlere. Güvenilir de değil ama mecbur yapacaz artık


  • sirisum  (31.10.21 21:59:15) 
Peki profesyonel bir firma var mi onerdiginiz?


  • sirisum  (31.10.21 21:59:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.