ailecek gezmeye gidilebilecek iller?

istanbul'dan arabayla yola çıkacağız. 3-4 gün boyunca doya doya gezebileceğimiz kadar doğal ve kültürel zenginliklere sahip şehir tavsiyesine ihtiyacım var. (edirne, bursa gibi yakın yerler dışında) şahsen şanlıurfa vardı aklımda ama özellikle sözlükte yazılanları okuyunca hevesim kaçtı. ne dersiniz?

3-4 farklı rota var zaten bu konuda.
biri ege rotası, ayvalık tarafından başlayıp bodrum'a kadar giden bölge. yazın yaparsanız bol bol denize de girersiniz
diğeri ada rotası, bozcaada, cunda gibi yerler olabilir arabayla yine
diğeri karadeniz rotası, sinop - artvin arası çok keyifli a'dan z'ye tek yoldan tüm karadeniz gezilebilir.
diğeri de doğu rotası, adana urfa antep mardin hepsi olabilir.

süreye ve zevke göre seçilebilir. yemek için gezen tipler değilseniz bence doğu rotası çok gerekli değil, en büyük olayı yemek oranın. bence gitmediyseniz süreyi biraz daha uzatıp karadeniz rotası yapın, cidden gitmek lazım.
  • roket adam  (30.10.21 18:22:11)
Kuzey ege. Canakkale falan. Yol da yoruyor insani hesaba kat.

  • Coma  (30.10.21 18:39:52)
Samsun tavsiye ederim.

  • dissendium  (30.10.21 18:47:23)
Diyarbakır tavsiye ederim. Gezilecek yer çok, güzel yemekler var.

  • spartamed  (30.10.21 21:39:34)
urfa'da hiçbir şey yok. mardin'e gidin kesinlikle, büyülü bir yer gerçekten. hayran kalınası.

  • avianthem  (30.10.21 21:40:42)
Urfa'da bir sey olmadigi yalan. Bir kere tam bir ortadogu sehri ve muhtemelen simdiye kadar gordugunuz yerlerden cok farkli. En iyi secenek demiyorum ama sirf onun icin bile gidilir.

  • hot potato  (30.10.21 21:43:17)
gaziantep-hatay ya da mardin-diyarbakır tavsiye ederim.

  • dedim ben sana  (30.10.21 22:40:28)
Antep urfa diyarbakir mardin rotasını ben de tavsiye ederim. Urfa da asla hayal kırıklığı yaşamazsınız. Ama bir sey planlamadan google maps ile sehre gidip 'ee simdi nereye gidelim' derseniz olmaz tabii. Eski sokaklar, Balıklıgöl, gobeklitepe, Birecik vs vs..

  • duster  (31.10.21 00:01:12)