[]

bazı tuşları çalışmayan laptop klavyesini değiştirmek çözüm olur mu?

resimdeki sırasıyla olan tuşlar çalışmıyor. laptop'ın içine girdim klavye kablosunu bulup çıkarıp taktım bayağı ama bu tuşlar yine çalışmıyor.

bunun sebebi ne bilmiyorum ama kabloda (anakarta takılan flex kablo) bir sıkıntı olmuş olabilir mi? yeni klavye alırsam sorun devam eder mi acaba? bunu bilebilir miyim? yani eğer kabloda vs sorun varsa direkt yenisini alayım ama bilemedim. tuşları falan temizledim onlarda bi problem yok. direkt düzenli bir sıra halinde bozuldukları için sanki kablo kaynaklı bir hata diye düşündüm

yardımcı olacaklara teşekkürler.

 
Muhtemelen klavye arızasıdır. Evet değiştirince düzelir. Üzerine sıvı bir şey döküldüyse o da yapabiliyor. Çin malı muadillerini almamanızı öneririm. Aynı şekilde bazı tuşlar basmıyordu. Aliexpressten aldım kendim değiştirdim düzeldi fakat 1 ay sonra farklı tuşlar bozuldu.
Özetle sıfır ve servis parçası bir ürün çözüm olacaktır.

  • filipis  (29.10.21 20:53:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.