Ankaradan İzmire gelen misafire ne yedirilir?

yani İzmirde ne yerse ha bu İzmirde ünlüymüş der? Restaurant yemek öneriniz nedir? Kokoreç, söğüş vb. sakatat hariç.
Teşekkürler.

güzelbahçe'de falan deniz kenarı bi balıkçıya götürüp balık, karides, kalamar vs yenebilir. Bakın burda deniz var alın deniz görün mesajı da verilir sdhhds

Onun dışında Od Urla gibi konsept ama pahalı mekanlara gidilebilir.

Enginar mevsimi değil sanırım ama enginar üzerine yoğunlaşan bi iki yer vardı sanırım. Oralar denenebilir seviliyosa (ben sevmem)

Yani her ne kadar bir geyik malzemesi olsa da, sabah fırından alınan boyozlarla kahvaltı yapılabilir :d

aklıma bunlar geldi
  • nundu  (27.10.21 20:04:36)
Guzelbahce kalamar +1
Oglananasi kokorec ya da tandir incik
Alsancak tavaci recep guzel
Duzgun bir yerde sogus. Genelde göztepede hepsi duzgun
Alsancakta bira midye (duzgun midyeci yok artik gibi) sonrasi birer bomba yenebilir celebide
  • alm est  (27.10.21 20:48:01)
İzmir köftecilerini beğeniyolar, tire, ödemiş köfte falan yapan yerlere götürebilirsiniz.
Balık ve deniz mahsulleri olmazsa olmaz zaten.
Genç biriyse midye kumru vs değişik olabilir.
Döner yedirmeyin ankarada kralı var.
  • erty_ksk  (28.10.21 16:20:54)
torbalı'ya pide yemeğe gidiliyor. her yerde pideci var. yakınsanız tavsiye.

  • janderzel zartanyan  (28.10.21 19:12:20)