Covid Pozitif

An itibariyle pozitif olduğumu öğrendim. Aradılar beni ilaç getireceklerini söylediler. Fakat çevreden bu ilacın oldukça ağır etkileri olduğunu söyleyenler var. İki doz biontech aşım var bu ilaçları kullanmam gerekiyor mu?

Twitter'da @esenol kullanılmaması gerektiğini söylüyor. Ben ona inanırım.

Esin Davutoğlu Şenol'u bilmeyenler var sanırım kendisinin Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı olduğunu şuraya bırakayım.
  • lcha  (27.10.21 15:16:40 ~ 28.10.21 11:21:59)
Abdurrahman dilipak'da kullanılmaması gerektiğini söylüyor. karar sizin :)

  • giovanne  (27.10.21 15:22:34)
Semptom var mı?

  • pispinti  (27.10.21 15:31:14)
@pispinti ufak soğuk algınlığı belirtileri var sadece.

  • clones  (27.10.21 15:34:21)
Benim aşım yokken 1 yıl önceki varyant ile geçirdim.ilaçtan sonra iyileştim ama ilk 6 ay çarpıntı vs gibi şeyler yaşadım. Kendinizi gözmelemenizi kötüleşirseniz kullanmanızı öneririm.

  • denizmaniaherif  (27.10.21 16:07:56)
ben kullanmadım.

  • dafuq  (27.10.21 16:47:04)
yakın zamanda bir arkadaşım oldu. ilacı getirenler zaten aşınız var. eğer çok kötüleşirseniz kullanırsınız demişler.

  • draconas  (27.10.21 17:41:30)
Bende nefes darlığı vardı ciğerlere inmeye başlamış kullan demişlerdi kullandım nefes darlığım azalmıştı sonra. Ateşim de düşük seyretmişti hep.

  • izza  (27.10.21 18:57:28)
ağır geçirirsen kullan. işe yarıyor.

  • xrated  (27.10.21 21:00:23)
İşe yarıyor +1
Ağır etkileri var -1

Zamanında iki ilaç vardı. Bu ikinci ilaç ağır etkileri olan ilaç idi. Zaten covid faydası olmayan zatürre ilacı gibi bişeydir. Onu vermeyi uzuuuuun süre önce durdurdular.

Fakat şu "çevre" bu durumu "covid ilacı zararlı" diye genelledi.

Şu çevreye bi sormanı rica ediyorum, zararlı dedikleri covid ilacının tam adı neymiş. (kesin bilmiyoruz diyecekler yada "işte veriyorlar ya onlar" deyip geçiştirecekler)

Bu verdikleri ilaç yüzde yüz iyileştiren bir ilaç değil ve fakat covidi hafif geçirmeye faydası olan bir ilaç.

Hafif geçiriyorsunuzdur kullanmazsınız siz bilirsiniz.

Ayrıca o söyleyen çevreyi bulsam bir çift sözüm olacak ama neyse :)
  • top_secret  (27.10.21 22:28:19)
Aynı ilaç mı bilmiyorum ama ailemden herkes kullandı ilacı pozitif olmadığım halde bana da verdiler ve ben de kullandım, bir yan etkisi olmadı sadece ilk dozlar biraz fazla olduğundan bol sıvı tüketmeniz iyi olabilir.

  • bartholomew87  (27.10.21 23:58:00)
İlacın ağır yan etkileri yok. Kullanırsanız bir zararı olmaz. Kanıtlanmış bir faydası da yok. Kullanmazsanız da bir zararı olmaz. Kullanıp kullanmamanın zarar noktasında fark yaratmadığını düşünürsek kullanmak daha mantıklı.

  • amateur  (28.10.21 00:00:18 ~ 00:03:23)
Ben kullanmadım, nefes sorunum olmadı, sadece yüksek ateş vardı. Oldukça sağlam beslenmeye dikkat ettim.

  • sirisum  (28.10.21 00:10:30)
Covid pozitif biri olarak yazıyorum şu an, 13.günümdeyim.

Aşı çift doz sinovac var. İlacı kullanmayacaktım, sözde. Çok tepkiliydim. Ama can korkusu içime yerleşene kadarmış o :) 3.gün çok kötü oldum ve içmeye başladım. İlaç sayesinde 2 gün içinde toparladım. Öyle ki, ilaç saatlerine yakın ilacın etkisi azaldığı için öksürük nöbetlerim artıyordu. İlacı içince rahatlıyordum.
  • mellifica  (28.10.21 09:02:27)