Trigeminal Nevralji miyim?

3 4 senedir yaz kış geçişlerinde terli iken soğuğa maruz kalınca kafamın sağ üst saç kökümde bir ağrı acı başlıyor
ve eğer stresli bir dönemdeysem stresli düşünce geçince zınk diye elektirik çarpar gibi bir his oluyor yüzümün sağ tarafında

bir hafta boyunca sürüyor sonra sıcak hava ve sıcak kompress yaparak tüm hafta bereyle dolaşarak yavaştan geçiriyorum, sonrasında tekrarlamıyor

mesela geldiği süre içinde kafamda bereyle spor yapıp terlersem tamamen ortadan kayboluyor. sonra akşama doğru yeniden başlayabiliyor.

bu sene de bi rüzgarda kaldım başımın üşüdüğünü hissettim soğuk bi rüzgardı. ve ertesi günü başladığını hissettim ufaktan, direk bereyi taktım sıcak tuttum spor yapıp terledim ve hiç bereyi çıkarmadım elektirik hissini 3 4 kere çok hafif olarak yaşadım 2 gündür şu an ağır spor duş ve kurutma makinesi ertesi tamamen geçti gibi elektirik olayı ama bi tuhaflık var sağ tarafımda çenemi açıp kaparken ve boazın sağ tarafında bi hislenme var, sağ kulağımı karıştırınca da bi garip his oluyor.

bu nedir acaba? bi kaç araştırma yaptım ve Trigeminal Nevralji çıkıyor öyle mi sizce de? bilen tecrübe eden var mıdır?

Trigeminal nevralji çok ciddi bir rahatsızlık öncelikle umarım değilsinizdir. Geçen sene biz de babamın yüzünde oluşan zonadan sonra post herpatik nevraljiyi tecrübe ettik. Allah düşmanımın bile başına vermesin derler lafına ilk kez hak verdim. O yüzden böyle bir şüpheniz varsa nöroloji doktoruna gitmenizi öneririm. Nörolojik rahatsızlıklar şakaya gelmeyen ciddiye alınması gereken şeyler olduğunu bizzat deneyimlemiş olduk.

  • bigcaptain  (27.10.21 16:34:07)